Amerika’nın en pahalı daireleri
Menu

Amerika’nın en pahalı daireleri

pahalı daireler

Aklımızın hayalimizin almadığı bir emlak düzenine sahip olan Amerika ile ilgili pek çok şey okumuşsunuzdur. Dünyanın en pahalı şehirlerinden olan New York, Miami’de iyi bir çatı katı veya ev satın almak isterseniz en az 50 milyon doları gözden çıkarmanız gerekiyor. İşte, Amerika’nın en pahalı apartman daireleri ;

newyork 125 milyon dolar

Pierre Penthouse, New York ; 125 milyon dolar ;

Amerika’nın en pahalı çatı katı kabul edilen dairenin inşaatı için 1.5 milyon dolar harcanmış. Kemerli katedral pencereleri, şömineleri olan bu daire tam 3 katlıdır. Daire, Manhattan, Central park ve Hudson, Doğu nehirlerini 360 derece panaromik olarak göstermektedir. Üstelik dairenin aylık bakım maliyeti de yüksektir. Çünkü, elektrik ve iki temizlik personeli vardır.

newyork 95 milyon

Sherry Netherland Penthouse, New York, 95 milyon dolar ;

Bu 95 milyon dolarlık daire, 1927 yılında yapılmıştır. Aylık kirası 50 bin dolar, bakım masrafı, 1.500 dolardır. Diana Ross ve Charlie Rose bu evde kiracı olarak yaşamıştır. Bu daire ayrıca, tasarımları ve iç dekorasyonu ile en beğenilen yerdir. Pek çok dekorasyon ve sanat dergisinde yayınlanmış ve beğeni almıştır.

newyork 90 milyon

One 57 Penthause, New York; 90 milyon dolar ;

Mayıs 2012 yılında en üst katta olan daire 90 milyon dolara satıldı. Midtown Manhattan manzaralı olan suit, New York’un en iyi manzarası kabul edilir. Bu daire pek çok ödül almıştır. New York’un en iyi tasarımları arasında kabul edilir.

newyork 88 milyon

Ekaterina Rybolovleva’s Penthouse, New York, 88 milyon dolar ;

Babası bir maden ocağı milyarderi olan bu kadın, bu daireyi 88 milyon dolara satın almıştır. Daha sonra eşi ile boşanma davası açılınca, daireyi kadının kendi kızlarının üstüne yaptığı ortaya çıkmıştır. Bu daire Amerika’da pek çok sansasyon ve polemiğin etkisi ile çok daha değer kazanmıştır.

milyon 55 milyon

Acqualina Penthouse, Miami, 55 milyon dolar ;

Kıyı şeridindeki,iki katlı binanın en üst katıdır. Mükemmel özellikleri vardır. Genel temizlik, 24 saat hizmet ve harika bir manzarası vardır. Egzotik florası olan çiçekler, yeşil duvarlar ve çatı katı ile büyülemektedir.

miami 50 milyon

Faena Penthouse, Miami, 50 milyon dolar ;

18 katlı bir binadadır. 360 derece Miami manzarası vardır. Beş banyo, dört yatak odası ile geniştir. Özel havuz, dev televizyon ekranı ve muhteşem manzarası ile baş döndürücüdür.