2014 ilişki trentleri
Menu

2014 ilişki trentleri

aşkbaş

Aşkın ve ilişkilerin zorlu bir süreçten geçtiği bir çağda yaşıyoruz. Pek çok insan, bildiğimiz kalıpların dışında yaşam yaşamaya başladı. Bu hıza ayak uydurmak zor olsa da alışmamız da lazım. Çünkü, yeni gelen kuşak internet ve sosyal medya kuşağı. İşte, 2014 ilişki trendleri;

aşk1

İnternetin ve akıllı telefonların teknolojisinin ilerlemesi ile başlayan sanal flörtler bu yıl çok fazla karşılaştığımız bir olgu. Birbirini hiç tanımayan iki insan, rahatlıkla bilgisayar ve telefonundan flört edebiliyor. Hatta birbiri ile hiç tanışmayan, evli olanlar da bu tarz flörtler yaşayabiliyorlar. İnsan ilişkileri içinde belki de en sağlıksız olanı budur. Sevgi, aşk ve ilişkiler güven üzerine kurulur. Hiç tanımadığınız birine nasıl ve ne şekilde güvenebilirsiniz? Bu sadece zaman geçirmekten başka bir şey değildir.

 

aşk5

Çok eşli yaşamlar. Evliliğinden mutlu olmayan fakat çevre baskısı nedeni ile boşanamayan pek çok çift, özgür evlilik dediğimiz ilişkiler yaşıyorlar. Eski anlamı ile aldatma denilen bu eylem aslında aldatmadan biraz farklı. Çünkü, çiftler birbirlerinden saklamadan rahatlıkla bu eyleme girişiyor. Burada yaşanan en büyük problem aile içinde ki çocuklar. Ne yazık ki, çocuklarımız böyle bir aile yapısında yetiştiklerinde ileride aynı hataları yapabilmekteler. Bizce, evliliği böyle götürmektense boşanmak en faydalı ve gerekli karardır.

aşk6

Son yıllarda uzun nişanlılık geçiren ve aynı evi paylaşan pek çok çift var.  Uzmanlar, birlikte yaşamanın sağlıklı bir evlilik için faydaları olduğunu söylemekteler. Fakat, birlikte yaşayan pek çok çift ilişkilerini evlilikle tamamlayamıyorlar. Bunun sebebi, geleneklerimiz ve aile yapımızda gizli. Daha henüz, ailelerimiz ve çevremiz bu tür olaylara alışkın olmadıklarından pek çok  sorun sıklıkla yaşanıyor.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.