Menu

Yüzünüzü daha ince ve zayıf göstermek


yüz1

Yüzünüz toplu ve yuvarlaksa sıkıntınız olabilir. Yüzü çeşitli hilelerle daha ince ve oval gösterebilirsiniz.

İşte yüzünüzü daha ince ve uzun göstermenin hileleri;

yüz2


Yüzünüzü daha ince göstermek için yapabileceğiniz birinci nokta saçlarınızın tam tepesini biraz kabarıklaştırın. Böylece yüzünüz daha oval ve uzun görünecektir. Makyaj yaparken gözünüze uygulayacağınız eyeliner ile gözlerinize dikkati çekebilirsiniz. Hatta gözü çevreleyen bir kalem uygulaması dikkati gözlere toplayacaktır. Dikkat edilmesi gereken şey göz kenarlarına kedi gözü gibi kontür çizmektir.

yüz3


Uzun ve sallantılı küpeler daima yüzü daha uzun gösterir. Belki de en kolay yöntem uzun ve sallantılı küpe takmaktır. Yüzün etrafında ki saçların renkleri yüzü daha yuvarlak gösterebilir. Açık renkler, yüzü geniş gösterirken, koyu tonlar daha ince gösterir. Yüzün çevresinde ki saçları doğal renklerden 1-2 ton koyu yaparsanız yüzünüz daha ince gözükür. Özellikle koyu renklerde saç uçları açık renk olursa yüz daha ince durur.

yüz4


Çene ve burun kenarlarına uygulanan gölgeler yüzü daha ince gösterir. Bu uygulamayı ister pudra ister fondöten ile yapabilirsiniz. Saçlarınız uzunsa, geniş katlı kesimler ve hafif dalgalar yüzü daha ince gösterir. Son yıllarda çok moda olan at kuyruğu şeklinde saçlarınızı toplamak isterseniz, at kuyruğu elmacık kemikleri ile aynı hizada olmalıdır. Böylece ince bir yüz efekti oluşur.

yüz5


Toplu bir yüzünüz varsa asla boğazlı kazak tercihi yapmayın. Bunun  yerine V yaka veya yuvarlak yaka kıyafetleri tercih edin. Boğazlı kazaklar yüzün daha geniş gözükmesine neden olurlar. Saçlarınıza takacağınız bantlar yüzünüzü daha ince gösterebilir. Bu nedenle koyu renk kumaş bandanaları bant şeklinde kullanmak en iyi çözümdür.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.