Menu

Yosun Yağının Cilde Faydaları


yosun-yaginin-cilde-faydalari

Yosun yağı nedir?

Yosun yağı denilen ürün, çoğu kez yosun bitkisine benzetilmesine karşın; aslında bitkiler alemiyle çok da yakından ilişkisi bulunmayan bir takım sucul bitkilerden elde edilen bir ürün olma niteliğini taşımaktadır.

Yani bu tip ürünlerin üretim aşamasında hem suyun altındaki hem de suyun üstündeki bu tip yosunumsu su bitkileri toplanıp kullanılmaktadır. Yosun yağı, son derece doğal bir üründen elde edildiği için tam olarak bu sebepten ötürü de pek çok yararı bulunmaktadır. En çok da yarar alınabildiği yer cilt yapısıdır.

Cilde uygulanan yosun yağıyla birlikte ciltteki çok fazla sorunu yatıştırmak mümkün olduğundan çoğu kadının ciltleri için doğal ve sağlıklı bir ürün olarak yosun yağını tercih etmeleri çok yerinde bir karar olacaktır.

Yosun yağının cilde faydaları

Yosun yağı, içerisinde bulunan magnezyum minerali ve kalsiyum minerali sayesinde cildinizin ihtiyaç duyduğu mineral miktarını rahatlıkla karşılayabilmektedir.

Yosun yağı vücut yapısındaki cilde uygulandığında ciddi bir sıkılaşma oluşmasını sağlar ve bu sıkılaşmadan ötürü de zayıflama durumlarını ortaya çıkartabilir.

Özellikle selülit olan vücut bölgelerinde kullanılan yosun yağı,  bu selülitlerin görüntüsünün yok edilmesine büyük katkı sağlamaktadır. Görüntünün yok edilmesinden de öte sürülen bölgenin derisinin alt tabakasında selülit oluşumunun da önüne geçmektedir.

İçeriğinde pek çok mineral ve vitamin barındırdığından ötürü cilde uygulandığında kadifemsi bir yapıda cilt yumuşaklığı ve görüntü sağlayabilen yosun yağı, cildi beslemesinin yanında zararlı toksinlerden de ayırma özelliğine sahiptir.

Cilt yapısının ihtiyaç duyduğu belli miktarlardaki nem dengesi yosun yağı sayesinde korunabilir. Çünkü bu ürün bundan önce de bahsettiğimiz gibi içeriğindeki minerallerle ve vitaminlerle her kullanımında cildi beslemektedir. Böylelikle cilt yapısındaki enzimler de bir yandan düzgünce çalışabilme imkanı yakalayabilmektedir.

Yosun yağının yoğun kompleksi sebebiyle en ufak bir uygulamada dahi etkilerinin çok yoğun ve çok hızlı bir şekilde görülmesi mümkün olmaktadır.

Günlük hayatınızda standart olarak maruz kalmak durumunda kaldığınız hava şartları gibi etmenlerin neticesinde oluşan kirlilik ve tozlu yapıdan cildinizi koruma etkisine sahipir. Bu tip etmenlerin cilde zarar vermesini engellemek adına çalışan yosun yağı, aynı zamanda daha parlak bir cilt yapısını oluşturur.

Göz altlarında oluşabilen mor halkaların, lekelenmelerin ve çizgilerin üzerine yosun yağı uygulandığında bu belirtilerin yok edilebildiği görülmektedir.

İçeriğinde E vitamini ve A vitamininin bolca bulunduğu yosun yağı, cildin diri bir formda kalmasını bu vitaminler sayesinde sağlamaktadır.

Silenyum denilen enzimi içeren yosun yağı, ciltteki kolajenlerin daha sağlıklı bir yapıda olmasını sağlayarak dolayısıyla cildin dış görünüşünün de daha iyi bir formda kalabilmesini sağlamaktadır.

Az önce bahsettiğimiz sıkılaştırma etkisinin bulunmasından dolayı da sürüldüğü takdirde metabolizmanın hızlanmasını sağlayan yosun yağı, bununla birlikte kan dolaşımının da hızlanmasını sağlayarak daha çabuk zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Yosun yağı doğal ürünler içerisinde çok iyi bir antioksidan ürünü olarak yer almaktadır.

Cilt dışında aynı zamanda saçlara da uygulanabilen yosun yağının, saçlarda kök yapılarının güçlenmesine ve saç dökülme sorununun yavaş yavaş ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Yosun yağı nasıl kullanılır?

Ciltteki sorunlu bölgelere sürülen yosun yağı, sürülme sürecinde mutlaka masaj yaparak uygulanması gereken bir üründür. Uygulama bittikten sonra da mutlaka üzerine bir strech film ya da pamuksu yüzeye sahip bir ürün sürülerek kapatılmalıdır. Üzeri kapatılan bölge 3 ya da 4 saatlik bekletilmelidir.

Bu uygulama ihtiyaç görüldüğü takdirde gün aşırı olarak da yapılabilmektedir. Bunun dışında göz altı gibi hassas bölgelere uygulanan yosun yağında da dikkat edilmesi gereken husus, bekleme süresinin en fazla 3 saat olması gerekliliği ve sürerken en fazla 3-4 damla yosun yağı kullanmanız gerekliliğidir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.