Menu

Yılın en garip icatlarıKOCA AVLAYAN SÜTYEN
Japon iç giyim firması Triumph, ‘koca avlayan sutyen’ geliştirdi. Ülkede orta yaşlarına geldiği halde bekar pek çok kadın olduğunu düşünen firma ‘evlilik zamanının geldiğini hatırlatan’ bir sutyen hazırladı. Sutyenin üzerine yerleştirilen yüzük belirli bir ‘nişanlılık’ evresinden sonra evlenme vaktinin geldiğini göstermek için renk değiştiriyor. Sutyenin üstündeki sayaçsa ilişkinin başlamasından itibaren geri sayıma başlıyor. Kişiye göre değişen bu zaman sonunda çift artık evlenme zamanının geldiğini hatırlıyor. Firma yetkilileri, “Japonya’da evlenme yaşı çok ilerledi. Pek çok kadın yalnız yaşıyor. Onlara yardımımız olsun istedik” diyor.


GOLF SAHASINA DÖNÜŞEN SÜTYEN
Büstiyer şeklindeki sutyen, açılarak golf sahasına dönüştüğünde, göğüslerin yerleştiği kısım sahadaki delik görevini görüyor. Marka yöneticileri, bu yolla kadınların golf sahalarını yanlarında taşıyarak, gittikleri her yerde bu sporu yapabileceklerini belirtiyor. Sütyen yakında satışa sunulacak.


SU-JET
Su ile çalışan uçan jet. Şimdilik hortumun bağlı olduğu havuzun üzerinde uçabiliyor…


EN HİJYENİK TUVALET
Üzerindeki sensörler sayesinde klozet kapağı artık otomatik olarak açılıp kapanacak…


Bu da kediler için icat edileni…


KOPAN PARMAĞININ YERİNE USB TAKTI
Finlandiya’da motorsiklet kazası geçiren bir bilgisayar programcısı, kopan parmağı yerine ucunda USB bulunan bir protez taktı. Geçtiğimiz yaz motoruyla Helsinki yakınlarında kaza yapan Jerry Jalava, hemen hastaneye gitse de doktorlar kopan parmağını yerine dikemeyeceklerini söyledi. Jalava, arkadaşlarının kazanın ardından yaptıkları şakalardan esinlenerek hazırlattığı protez sayesinde ‘dünyanın 2 gigabayt’lık tek parmağı’na sahip olduğunu belirtiyor.


SEVDİKLERİNİZ GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE
Ölülerin küllerinin saklandığı geleneksel vazolara yeni bir boyut kazandıran bir şirket, ölen kişinin kafasının şeklinde bir kap yapıyor. Ölen kişinin birkaç fotoğrafından ve üç boyutlu görsel bilgisayar teknolojisinden yararlanılarak yapılan, kül vazosu ölen yakınlarını unutmak istemeyenler için ‘harika bir fırsat olarak’ sunuluyor.


DOKTOR KORKUSUNA ÇÖZÜM
Parlak renkli plastik kulaklığı olan bu alet, medikal ya da dişle ilgili işlemler öncesinde korkan çocukları rahatlatmak için tasarlandı. anestezi gerektiren tıbbi bir operasyon geçirmesi gereken minikler, bilgisayar oyunu oynadıkları sırada oyun konsolundan gelen astezik gaz sayesinde sakinleştirilebilecek ya da uyutulabilecekler. Çocuklar oyuna odaklanmışken, uyutucu gaz şnorkel benzeri bir tüpten salınıyor.


BU GÖZLÜĞE GÖZ KIRPIN
Gözünüzü uzun süre kırpmadığınızda, bu ekran görüntüyü bulanıklaştırarak sizi göz kırpmaya zorluyor. Gözünüzü kırptığınızda görüntü tekrar netleşiyor.


Köpeklerin seslerinden ne demek istediklerini ve o anki ruhsal durumlarını sensörler vasıtasıyla tespit edebilen cihaz olası sonuçları köpeğin sahibine aktarıyor


Dünyanın ilk süs balığı oteli Amsterdam’da açıldı.


Sadece bir uyku tulumu…


Sutyen kurutucu…


Motorlu kaykay…


Motosiklet parçalarından yapılmış bir koltuk


Havuzda arkadaşlarınızla konuşabilmenizi sağlayan telefon…


Macaristan’da üretilen şeffaf beton…


Milenyum yatağı..


Pantolana takılan gözler…


Japonların tasarladığı cesur bir kot…


Televizyon keyfi için…


İngiliz mağazalar zinciri Selfridges için mayo firması Pistol Panties, 5 bin adet Savarovski kristaliyle süslü özel bir mayokini tasarladı.


Florida’da bir kuaför kendi geliştirdiği pençe şeklindeki bir saç kesme aletiyle dikkat çekiyor. LoSauro, saç kesiminde bir devrim yaratacağını düşündüğü bir dizi jiletten oluşan pençeler üretmiş. LoSauro’ya göre bu pençeler saç kesim hızını ikiye çıkarıyor. “Bu fikir 1990’larda aklıma geldi” diyen LoSauro icadını tamamlamak için iki yıl ve 150 bin sterlin harcamış.


Koreli tasarımcıların geliştirdiği alışveriş arabası ve bisiklet…


Şeffaf tost makinesi


Gereksiz ‘101 Japon İcadı’ kitabının yazarı Kenji Kawakami icatlarıyla oldukça şaşırtıyor. Kawakami bu icadıyla göz damlasının hedefe ulaşmasını sağlıyor.


Soğuk algınlığında mendil aramanıza gerek yok. Başınıza taktığınız rulo sayesinde bu sorunu hızlıca çözebilirsiniz.
Sağ taraftaki icat ise sabah saati kapatıp tekrar uyuyanlara kesin çözüm veriyor. Saatin üzerinde bulunan iğneler yataktan fırlamanızı neden olabilir.


Michael Pettipas, sahibi olduğu 7 kişilik hız limuzini ile hizmet veriyor.


Malta yapımı hem karada hem suda gidebilen otobüs…


Hindistan’da Sudhakar Yadav isimli bir adam bilardo masasını otomobile çevirdi. Haydarabad’da yaşayan Yadav’ın dizayn ettiği araç 150 cc’lik motora sahip. Saatte 45 kilometre hız yapabiliyor.
Son 50 Yorum
 1. Fatma
 2. sevgi
 3. Bahar
 4. sanane mk
 5. Anonim
 6. aslı
 7. anonim
 8. arif
 9. fatma
  • kkkk
 10. arif
 11. esma
 12. İrem soluk
 13. :D
 14. aylin
 15. katy
 16. zazaqandırdım
 17. fırat
 18. cihan
 19. çimom
 20. çimom
 21. orço
 22. orço
 23. çilek
  • he he
 24. hatice ilk
 25. elma
 26. ümit
 27. ümit

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.