Menu

Yatak odası dekorasyonu nasıl olmalıdır


yatakbaş

Dinlenme mabedimiz olan yatak odaları bir evin en önemli noktasıdır.

Rahat uyku uyumak ve dinlenebilmek için yatak odasında alacağımız bazı önlemler vardır.

Bu nedenle yatak odası dekorasyonu çok dikkatli yapılmalıdır.

5


Yatak odasında sadelikten ve soft renklerden yana olmak rahat bir dinlenme olanağı verecektir.  Gerginliği azaltacak olan pastel tonlar kendi zevkinizle birleşmelidir. Yatak odasında bu yıllarda çok moda olan beyaz veya krem tonlarında ki mobilyalar ile kullanılan uçuk pembe, lila, sarı, maviler ile yaratılan etki bir masal evi tarzıdır. Yukarıda ki resimde de gördüğünüz gibi rahatlatıcı bir tarz yaratılabilir.

7


Büyük metrekareli bir yatak odasında yatak, komidinler yerleştikten sonra boş yer kalırsa, kütüphane, jozefin koltuk kullanılabilir. Gardırop ölçülerinde daha sonra sorun yaşamamak için çok dikkatli olmakta fayda vardır.  Eğer elbise, pardösü gibi giyecekler saklanacaksa, 160 cm. uzunluk ve 60-70 cm. derinliğe ihtiyaç vardır. Eğer sıkışık bir alanınız varsa, kayar kapaklı dolaplar olmalıdır. Dolap ve mobilya arasında yarım metre mesafe varsa, kapaklı dolap kullanılabilir. Dolap içlerinde aydınlatma olması, güneş almayan odalarda büyük kolaylıktır.

6


Komidin seçiminde, yatağın iki yanında ne kadar yeriniz olduğu kriterdir. Eğer, komidinler için yeterince boşluk yoksa, küçük sehpa kullanabilirsiniz. Sadece, tuvalet masası ile de bu sorun çözümlenebileceği gibi, duvara atılan küçük raflar da sorunu çözmektedir.

4


Yatak satın alırken, iskelet sisteminizle uyumlu, terleme yapmayan ve antialerjik seçimlerin yanı sıra yay ve dolgu istemi olan yatakları tercih etmeye çalışın. Yatak boyu uyuyacak olan kişinin boyundan 15-20 cm. daha uzun olmalıdır. Çift kişilik yataklarda, en iyi boy 150 cm. kadardır.

8


Yatak odanızın dekorasyonuna göre, yatak ucuna bir puf, sandık, bazalı bir sedir yerleştirebilirsiniz. Böylece bir depolama alanı da yaratabilirsiniz. Yatak çarşafları, örtüleri burada rahatlıkla depolanabilir.

3


Yatak odası için gerekli olan nevresim ve yatak örtülerinde gözü yormayacak hafif desenler, doğal kumaşlar tercih etmek sıcak bir ortam yaratacaktır.

1


Yatak odasında rahatlığın yolu, boş ve kalabalık olmamaktır. Yani, dekorasyon yapılırken çok boş durması veya çok kalabalık olması sizi rahatsız edecektir.

2


 
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.