Menu

Yağlı saç sorunu nasıl çözülür


yağlı baş

Kadın ve erkek en büyük problem olan yağlı saçlar, normal hayatımız da dahil olmak üzere bizi çok yorar.

Saçların yağlı olması hem bakımsız bir görünüm oluştururken, kendimize olan güveni de sarsar.

yağlı saçlar


Yağlı saçlarınız varsa, saçları sık sık yıkayarak yağı almak gerekir. yağlı saçlar için profesyonel üretilmiş ve gözenekleri sıkıştıran özel şampuanlar kullanılmalıdır. Doğal killer ile yapılacak saç bakım maskesi yağlanmayı geciktirir. Saçları fönletmeyin. Ilık su ile yıkayın ve kendi kendine kurumaya bırakın. Saçta yapacağınız her işlem yağ oranını arttırır.

yağlı2


Saçta yağ fazlalığını engellemek için elma sirkesi kullanılabilir. Saçların son durulama suyuna 1 çay bardağı elma sirkesi eklemek gereklidir. Böylece daha parlak ve daha az yağlanan bir yapıya döner.

yağlı3


Saç yağını azaltmak için; 1 limonun rendelenmiş kabuğu, 1 tatlı kaşığı kıyılmış ıhlamur, 2 bardak suya eklenir. Kaynama derecesinde altı kapatılır ve soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra, 8 limon suyu ile bir kavanoza alınır. Her gün çalkalanarak 2 gün bekletilir. Bu ürünün 1/4’ü ile son durulama suyuna eklenir. Saçlarda oluşan fazla yağın temizlendiği ve daha canlandığını göreceksiniz.

yağlı4


Saçların fazla yağını almak için her banyo öncesi, saç diplerine limon suyu ile masaj yapabilirsiniz. Yaklaşık 10-15 dakika hafif hareketler ile yapılan bu masaj, yağ oranını azaltacaktır. Sadece limonun soğuk olmamasına dikkat edin.
Son 50 Yorum
  1. hay

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.