Menu

Vücudumuzda toksinleri temizleyen besinler


toksin baş

Vücudumuz mükemmel işleyen bir makinedir. Dışarıdan aldığımız yiyecekler öğütülür, sindirilir ve enerji, vitamin şeklinde kan yolu ile vücudun her noktasına yayılır. Bu esnada ve dış ortam şartları yüzünden pek çok atık madde yani toksin oluştururuz.

İşte bu toksinleri vücudumuzdan atmazsak çeşitli kanser türlerine ve hastalıklara yakalanma şansımız hızla yükselir. İşte vücudumuzdaki toksinleri atan yiyecekler ;

toksin4


Enginar ; Enginar vücudumuzda ki tüm atık maddelerin atılımını hızlandırır. Bir nevi detoks etkisi yaratır. Bu nedenle ayda 1-2 kez haşlanmış suyunu tüketmek vücudumuzda ki tüm toksinleri atmamızı sağlar. Ayrıca vücudumuzda iltihap yapan kimyasalın üretilmesini engeller.

Zencefil ; Zencefil, vücut sıcaklığını hızla arttırır. Böylece daha fazla terleyerek vücudumuzda ki toksinleri boşaltmamızı sağlar. Ayrıca kuvvetli bir antiseptik olduğundan kan temiz kalır.

toksin1


Domates ; Domates zamanında ve hormonsuz olarak tüketildiğinde iltihap oluşumunun önüne geçer. İçerdiği beta karoten, likopen, folik asit A vitamini bol oranda olduğundan detoks etkisi yaratır.

Biberiye ; Biberiye en kuvvetli antioksidanlardandır. Vücuda çok fazla oksijen alınmasını sağlar. Özellikle beyin ve kalp onun sayesinde oksijen fazlası alır. Toksinleri vücuttan atarak, metabolizma sağlığını korur.

toksin2


Elma ve muz ; Bu iki meyve vücutta toksit üretimini azaltır var olanı boşaltır. Ayrıca kolesterolü düşürür. Tam kuvvetli detoks etkisi yaratır. Günde 3 elma ve iki muz mutlaka tüketilmelidir.

Kekik ; Böbrek ve mesanede oluşan toksinleri atmaya yardımcıdır. Çayı ya da kurutulmuş baharat olarak yenmeklerde kullanılmalıdır.

toksin3


Yeşil çay ; Bol miktarda polifenol içerdiğinden yağların yakımını hızlandırır ve toksinleri idrar yolu ile attırır.

Kuru erik ; Kuru erik kanı temizler, vücuttan toksin attırır.

Kereviz ; İçerdiği fitalit kimyasalı ile kolesterol fazlasını safra asidine dönüştürür.
One Response
  1. Anonim

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.