Menu

Varlığı ispatlanamayan yaratıklar


gizemli yaratıklar

Varlığı kanıtlanmamış hayvanlar ile ilgili yapılan çalışmalara, Cryptozoology denilmektedir. Bu konuda çalışmalar çok fazla yapılmaktadır.

Çünkü, dünyada pek çok insan bu varlıları gördüklerini söylemektedir. Aslında keşfedilmemiş hayvanların varlığına inanmak biraz da hayal gücümüz ile alakalıdır.

İşte, dünyanın keşfedilmemiş varlıkları ;

moğol böceği


Moğol Death Worm ;

1926 yılında bu hayvan hakkında yazılan bir kitap çok ilgi çekti. Bir solucan türü olduğu ve parlak kırmızı 2 ila 5 metre uzunluğunda olduğu sanılıyor. Bilinenlere göre bu hayvan, asit kusuyor ve dokunduğu şeyi açıp, paslanmasını sağlıyor. Gobi çölünde yaşadığı düşünülüyor. Gerçekten var mı bilinmiyor.

chupacabra


Chupacabra ;

1995 yılında ortaya çıkan bu yaratık, Porto Rikolu çiftçiler tarafından görülmüştür.Buna göre, bu hayvan, ölü hayvanların kanını içerek besleniyor. Tüysüz bir köpek görünümünde olan Chupacabra’ya uzaylı yaratık da deniliyor. Çünkü, gözlerinin neon ışığı gibi parladığı söyleniyor.

champy


Champy ;

Sadece turist çekmek için uydurulan bir hikaye denilse de, Champlain Gölü üstünde fotoğrafları çekilen bir yaratıktır. Gölün altında garip sesler çıkararak çok hızlı yüzdüğü anlatılıyor.

şeytan


Jersey Şeytanı ;

Bu gizemli yaratık, 300 yıldan fazladır konuşulur. Pek çok insan onu gördüğünü söyler ve tarif ederken hepsi aynı şekilde tarif eder. 1700 yılında Anne Leds isimli kadın, alkolik kocasına hamile olduğunu söyler. Kocasına kızan kadın, bu bir şeytan olsun der. Bebek, doğumdan 1-2 ay sonra şeytana benzer ve ormana kaçar. İsmi, Jersey şeytanı olarak kalan bu yaratığın hala yaşadığı söyleniyor.

deniz kızı


Denizkızı ;

Deniz kızları pek çok kültürde efsane olarak anlatılır. Hatta balıkçılar tarafından görüldükleri iddia edilir. Deniz kızları hakkında hiçbir bilimsel kanıt bulunamamıştır. Bu konuda raporlar bile vardır fakat milyonlarca insan onları gördüklerini söyleyip bu efsaneye inanmaktadır.

mothman


Mothman ;

1966 Kasım ve 1967 Aralık tarihlerinde batı Virginia’da büyük parlayan kırmızı gözleri olan bir adam yaratık görülme ihbarları yapılmıştır. İsmine sonradan Mothman denilen yaratık yüzlerce insan tarafından görülmüştür. Şu anda gerçekliği ispat edilmese de bu bölgede festivali yapılmaktadır.