Menu

Uzun boylu kadınlar


uzun-kadinlar-1

Dünya üzerinde yaşayan insan ırkının bölgesel olarak ayrışıyor olması, genetik dağılımının da yaşanmasına ve dış görünüş olarak direkt şekilde anlaşılabilecek farklılıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

uzun-kadinlar-2


Bu tip farklılıklar bazen ten rengi olarak, bazen saç yapısı olarak, bazen göz yapısı olarak, bazen burun yapısı olarak bazen de boy uzunluluğunda farklılık olarak göze çarpmaktadır. Ele alacağımız konu ise uzun boylu insanlardır. Çoğunlukla aileden gelen kalıtımsal bir durum olan uzunluk; anne baba ve diğer yakın akrabaların boyunun ortalama olmasına ya da kısa olmasına rağmen yine de uzun boylu olabilme durumunu meydana getirmektedir.

uzun-kadinlar-3


Yani 1. dereceden akrabaları kısa olan bireylerin uzun olabilmesinin ilk şartı aile genetiğinde mutlaka normalden daha uzun bir bireyin yaşamış olabilmesidir. Bunun dışında küçük yaştan itibaren ailesinin desteğiyle sıklıkla boy uzatıcı aktivitelerle ilgilenen, sportif bir ergenlik geçiren bireylerin de yetişkinlik çağlarına girişlerinde artık boyları yeteri kadar belki de fazlasıyla uzamış bir şekilde olmakta ve hayatları boyunca uzun bir kişi olmanın yerin göre avantajlarını yaşamaktadırlar.

uzun-kadinlar-4


Konu uzunluk olunca özellikle toplum içerisinde uzun boylu bireyler arasında erkeklerden çok kadınların daha çok dikkat çektiği de bilinen bir gerçektir. Kadınların uzun boylarından kaynaklı uzun bacak yapıları, geniş omuzları ve dikkat çekici cüsseleri onları toplum içerisinde çok daha dikkat çekici bir hale getirmektedir.

 

 
Son 50 Yorum
  1. kendalagaa
  2. Ebrar Haliloğlu
  3. Sadullah Torbalı
  4. Rıza Tan
  5. Rıza Tan
  6. Demir Salih Ertaş
  7. Mesut Yadigar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.