Menu

Ufolar gerçek mi


ufolar

1947 yılında, Washington’da bulunan Cascade dağları üzerinde uçan, Kenneth Arnold, hareketli nesneler görmüştür. 9 tane olan ve hareket halinde ki bu nesneleri Arnold, suyun üstünde seken tabaklar gibi diye betimlemiştir.

Bu olaydan tam 10 gün sonra, New Meksiko çölünde bir nesne yere çakıldı diye bilgi gelmiştir.

ufo1


Bu nesneyi gören yüzlerce kişi ve ondan sonra ki günlerde uçan daireler hakkında konuşulmaya başlandı. Bu düşen nesnenin etrafına çit gerilerek bölge gözlem altına alınınca söylentiler artmaya başladı. Enkazda 4 tane uzaylı olduğu düşünülen varlık cesedi olduğu söylentileri hızla yayılmaya başladı. Bu bölgeye düşen geminin içinde ki uzaylı varlıkların incelemeye alındığı ve halktan gizlendiği insanlarda aynı zamanda korku da yaratmıştır. New Meksiko Roswell’de aynı yıl, dan Wilmott ve karısı iki tabağa benzer ve parıldayan bir nesne görmüştür. Bundan yaklaşık 1 hafta kadar sonra çölde yuvarlak metalik bir nesne bulmuştur. İşte tam bu noktada ABD ordusu bunların hepsinin meteoroloji balonu olduğunu açıklamıştır. Çok yükseğe çıkarılan balonlar için gizlilik istediğini de açıklayan ABD ordusuna herkes gülerek bakmıştır.

ufo2


Bilim adamları ufo hipotezi ile ilgili olarak yıllardır araştırmalar yapmaktadır.  Gökyüzünde ortaya çıkan bir nesneye uzak bir noktadan baktığınızda belirli bir süre yanılsamalar yaratabilir. Bu nedenle teşhis etmek çok kolay değildir. Özellikle dolunay varsa, dolunay ufka yakın bir noktada ise nesneler daha büyük gözükmektedir. Bu yanılsamaya ay yanılsaması denilmektedir. Eğitilmemiş ve bilgisi olmayan insanlar gökyüzüne baktıklarında yanlış bilgiler edinebilirler.

ufo3


Bir uçağı kullanan bir pilot, gökyüzünde olan diğer hava araçları, kuşlar ve nesnelerle çarpışmamak ve yere iniş yaparken görsel yanılsamalar konusunda bilgi sahibidirler. Bu konularda çok ciddi eğitimler alırlar.  Görme duyumuz, gün ışığında doğrudan baktığında iyi çalışmaktadır. Fakat pilotlar, görmek istedikleri nesnenin 5-10 derece yanına bakarak daha fazla ışık yardımı alırlar. Bu nedenle pilotların gördüğü ufo varsayımları gerçek olabilir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.