Menu

Timsah derisi ne işe yarar derseniz buyrun timsah derisinin işlenmesi


timsah-derisi-1

Timsah derisinin özellikleri nelerdir?

Dericilik mesleği söz konusu olduğunda, derisi kullanılan pek çok hayvan bulunduğu göze çarpmaktadır. Timsah, yılan gibi pek çok hayvanın derisinin soyularak bir kaç işleme tabi tutulduktan sonra cüzdan, çanta, ayakkabı vb. ürünlere çevrilebilmesi adına işlenmesi ve hazır hale getirilmesi dericilik mesleğinden gelmekte ve artık modern fabrikalarda yüklü miktarda halledilebilen bir olay halini almaktadır.

timsah-derisi-2


Eskiden daha meşakkatli bir durum olan hayvanların derisinin işlenilmesi için kıvama getirilmesi işlemi, teknolojinin de son derece hızlı bir şekilde ilerlemesiyle birlikte artık büyük kimyasal katkılı ortamlarda çok daha kısa sürelerde ve çok daha kullanılabilir şekillerde elde edilmektedir.

timsah-derisi-3


Ancak durum her ne olursa olsun, orijinal hayvan derisi ürünü elde edilmesi için derileri elde edilecek hayvanlara yapılan zulümler asla değişmemektedir. Görüntü olarak bu derilerden yapılan ürünler çok şık ve gösterişli dursa da, olayın arka kısmında derileri soyulan hayvanlara yapılan işkenceler ve çektirilen acılar hiç de yabana atılır cinsten değildir.

timsah-derisi-4


Sonuç olarak, her ne kadar sevilen ve beğenilen durumlar olsa da hayvan derisinden elde edilmiş ürünler kullanmak bir insanı vicdani yönden bir nebze olsun rahatsız etmelidir. Çünkü bu ürünlerin elde ediliş noktası hayvanlar için tamamen ilkel koşullarda öldürülme ve acı çekme noktasından ibarettir.
Son 50 Yorum
  1. Piton ve Timsah Derisi
  2. Crocodile
  3. timsah derisi
  4. Timsah Derisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.