Menu

Talihsiz ve ilginç 5 olay


ilginç olaylar

Bazen çok akıllıca hareket ettiğinizi zannedersiniz fakat olayların sonu hiç de düşündüğünüz gibi bitmez. garip bir şekilde ölüm ya da tehlikeli kazalar yaşayabilirsiniz. İşte, talihsiz olaylardan derlemeler ;

toprak kayması

Toprak kayması ; Japon bilim adamları, 1971 yılında bir tepelik araziyi yangın hortumları ile bol miktarda suladılar. Amaç, toprak kayması ve yağmur fırtınası efekti yaratmaktı.  Tepenin aniden çökmesi ile 4 bilim adamı ve 11 izleyici kişi hayatını kaybetti. Sonuçta bilim adamı olsanız bile tedbirli olmak gereklidir.

traş olan

Jilet olayı ; Jilet firması 1902 yılında güvenli jilet sattığını söyleyerek bir kampanya başlattı. Binlerce erkek, bu güvenli tıraş bıçağını satın aldı. Daha sonra firmaya şikayetler yağmaya başladı çünkü bu bıçaklar kesmiyordu. Şirketin incelemelerinde, jilet üzerinde olan güvenlik kağıtlarını çıkarmadan tıraş olmaya çalışıldığı anlaşıldı.

havuz partisi

Havuz partisi ; 1985 yılında New Orleans’lı cankurtaranlar birleşip bir havuz partisi verdiler. partinin amacı o yaz New Orleans’da kimsenin boğulmamasını kutlamaktı. Partide o kadar fazla cankurtaran arasında biri boğularak öldü.

kola kutusu

Meşrubat kutusu ; New Hempshere’da yaşayan 10 yaşındaki bir çocuk, meşrubat kutusunu açamadı. Eline bir çivi alarak, kutunun üst kısmını zorlamaya başladığında hayatını kaybetti. Meşrubatın içinde ki gaz, basınç ile çivinin boğazına saplanmasına neden olmuştu.

rehin almak

Kendini rehin alan kadın ; 1983 yılında San Diego’da bir kadın, bir alışveriş merkezinde hırsızlık yaparken polislerce yakalandı. Polislere eğer onu bırakmazlarsa nefesini tutacağını ve kendini öldüreceğini söyleyen kadın, ölünceye kadar nefesini tutarak hayatını kaybetti.
One Response
  1. Anonim

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.