Menu

Tahin Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?


tahin-maskesi-1

Tahin maskesinin özellikleri nelerdir?

Kadınların ve erkeklerin cilt güzelliklerini korumak ve ciltlerinin var olan yapısını daha iyi bir görünüme kavuşturmak adına pek çok yeniliği yüzlerine uyguladıkları bilinmektedir. Özellikle kadınların hem sivilce gidermek için, hem ölü derilerden cildi arındırmak için hem de cilt derisinin ihtiyaç duyduğu beslenme kaynaklarını kendisine dış yollardan verebilmek adına cilt türlerine uygun olan pek çok maskeyi özenle denedikleri bilinen bir gerçektir.

tahin-maskesi-2


İşte bu maskelerin arasında çok bilinmemiş olmasına rağmen cilt için oldukça besleyici ve faydalı olan maskelerden biri tahin maskesidir. Tahin ürününün içeriği ciltle maske şeklinde temas ettiğinde hem cilt yapısını tazeler, hem cildi ölü tabakalardan arındırır hem de ciltte sivilce vb. sorunların oluşmasına sebep olan fazla yağ durumunu ortadan kaldırarak cildi olması gereken yağ ve nem seviyesine kavuşturabilmektedir.

Tahin maskesi nasıl yapılır?

  • Tahin maskesi yapmak adına sadece bir ya da iki yemek kaşığı miktarında tahin kullanmak yeterlidir.

tahin-maskesi-3


 

  • Bundan sonrasında elinizde bulunan tahini yavaşça yüzünüze yaydıktan sonra hafif masaj hareketleriyle tüm yüzünüze yedirmeniz gerekmektedir. Malzeme tüm yüzünüze eşit miktarda dağıldıktan sonra 15 dakika boyunca bu malzemeyi yüzünüzde öylece bekletmeniz ve süreç dolduktan sonra da ılık suyla iyice temizlene kadar yıkamanız yeterli olacaktır.

 

  • Maskeyi yüzünüzden temizledikten sonra da cildinize yeterli miktarda nemlendirici ürün sürmeyi unutmamanız gerekmektedir.

 

 
Son 50 Yorum
  1. Gönül Yavas
  2. Alev Yanik

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.