Menu

Siyah noktalar için doğal maskeler


siyah noktalara doğal maske

Pürüzsüz ve güzel bir cilt sahibi olmak isteyen bayanların en büyük sıkıntılarından biri de hiç şüphesiz ciltte oluşan siyah noktalardır. Özellikle ergenlik döneminde ciltteki yağ bezeleri sebum diye adlandırılan bir madde salgılamaktadır.

Bu madde nedeniyle deri gözeneklerinde tıkanıklık meydana gelir ve sonrasında da siyah lekelere dönüşür. Bu sorundan kurtulmak için evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz birkaç doğal maske tarifi verelim;

domates maskesi


Domates maskesi: Ciltteki yağ fazlalıklarını almanızı sağlayan bu maske, siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemekte ve yok etmektedir. uygulama ise şöyle; Domatesi rendeledikten sonra cildinize masaj yaparak sürün. 10-15 dakika kadar beklettikten sonra, ılık suyla cildinizi yıkayıp uygulamayı bitirin.

 

yoğurt maskesi limonlu


Limon sulu yoğurt maskesi: Limon suyu ile yoğurt karşımı ile elde edilen bu maskeyi hazırlamak oldukça kolay. 3 yemek kaşığı yoğurdu 1 limonun suyu ile karıştırıp yüzünüze masaj yaparak sürün. 15 dakika kadar beklettikten sonra, yine ılık suyla yıkayarak cildinizi kurulayın. Haftada bir kez yapmanız, siyah noktaların yok edilmesinde oldukça etkilidir.

yulaf eazmesi maske


Yulaf ezmesi maskesi: Derinlemesine bir cilt temizleme için çok ideal bir maskedir. Yulafları pişirin ve kıvamına geldikten sonra başka kapta iyice ezin. Uygulama yapmadan önce, cildinizi ılık suyla temizleyin ve maskeyi cildinize sürün. 15-20 dakika kadar bekletin ve sonrasında ılık suyla yıkayarak cildinizi kurulayın. Yulaf ezmesi maskesi, daha derin bir etkiye sahip olup, siyah noktaların tekrardan çıkmasını engellemektedir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.