Menu

Sivilce ve izleri yok eden bitkisel maske


Sivilce ve izleri yok eden bitkisel maske ve tarifi

Sivilceler, ergenlik dönemi ile başlayan ve ilerleyen yıllarda da oluşabilen cilt sorunlarıdır. Sivilceler ve sivilce izleri pek çok insanın başlıca cilt sorunudur. Tıbbın ilerlemesi ile bu sorunu çözmek artık kolaydır. Fakat, evinizde sivilce ve izlerini yok edecek reçeteler de uygulayabilirsiniz. İşte, sivilce ve izlerini yok eden bitkisel maskeler;

Doğal sivilce maskesi

1 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı bal

Limon suyu ve balı karıştırın ve sivilcelerin üzerine iyice yayın. Yaklaşık 10-15 dakika kadar sonra bölgeyi ılık su ile yıkayın ve haftada 2 kez bu reçeteyi uygulayın. Limonun asit etkisi sivilceyi yavaşlatır, bal ise tedavi eder.

Sivilce maskesi

1 yumurta akı, yarım bardak soya unu

Yumurta akı ile soya ununu karıştırın ve sivilcelerin üzerine uygulayın. 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Haftada 1 kez rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Sivilce için kil maskesi

1 adet kivi, cilt kili

Kivinin kabuklarını soyun ve iyice ezin. Krem kıvamına gelecek kadar cilt kili ile karıştırın. Karışımı cilde düzgün bir şekilde yayın ve 5 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Haftada 1 kez tekrarladığınızda ciltte sivilceler azalacaktır.

sivilce maskesi

Sivilce maskesi

Un ve havuç

Yaklaşık 4 adet havucu robottan geçirin ve içine un katarak krem kıvamına getirin. Yüzünüze uygulayın ve 10 dakika kadar bekleyip, ılık su ile durulayın. Haftada 1 kez uyguladığınızda sivilcelerde azalma oluşacaktır.

Sivilce izleri için maske 1

2 adet bıldırcın yumurtası, 1 adet salatalık

Salatalığı robotta ezin ve içine 2 bıldırcın yumurtasını ekleyip, krem kıvamına getirin. Yüzünüze bu karışımı sürüp, yaklaşık 15-20 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile durulayın. Haftada 1 kez uygulandığında cilt pürüzsüzleşir.

Sivilce izleri için maske 2

1 çay bardağı badem yağı, 1 salatalık

Salatalığı robotta çekin ve posasını atın, kalan suya badem yağını ekleyin ve yüzünüze yedirerek uygulayın. Yaklaşık 20 dakika kadar bekleyip karışımı temizleyin. Haftada 1 kez uygulayarak sivilce izlerini yavaşlatırsınız.

Sivilce izleri için maske 3

Limon suyu, 1 yemek kaşığı yulaf unu, 1 yemek kaşığı yoğurt

Yoğurt ve yulaf ununu karıştırın ve içine birkaç damla limon suyu ekleyin. Ciltte oluşan sivilce izleri ve cilt lekelerine uygulayın. 15 dakika kadar bekleyin ve haftada 1 kez uygulayın.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.