Menu

Sırt masajı nasıl yapılır


sırt masajı nasıl yapılır

Pek çoğumuz masaj kelimesi dendiğinde, ah, bir yapan olsa da yaptırsam gibi ifade kullanırız.

Ancak anatomi bilgisi olmadan iyi bir sırt masajı yapabileceğinizi ya da yaptırabileceğinizi kesinlikle düşünmeyin.

Sırt masajı nasıl yapılır? derseniz, bazı başlıkları ve aşamaları kısaca sizlerle paylaşalım.

sırt masajında omuz kasları


Omuz kasları: Kullanılacak olan yağ masaj için çok önemlidir. Üzüm köklerinden yapılan yağlar ya da jojoba işinizi görür. Çok fazla seçenek varsa, en güzel kokulu yağlardan yana tercih kullanın. Omuz bölgesine masaj yapmadan evvel, masajı yapacağınız kişinin dik ve düzgün bir şekilde oturmasına özen gösterin. Sonrasında ellerinizi omuzlarına koyun ve omuz kaslarını kavrayın. Bu kasların en uzunu boyundan omuza doğru uzanan kastır. Herkes bu bölgeye masaj yapılmasından keyif alır. Parmaklarınızı bu kasın üstünde küçük daireler yaparak hareket ettirin. Bir müddet sonra daha sert hareketlerle ovmaya başlayabilirsiniz.

sırt masajında kürek kemikleri


Kürek kemiği: Omuz kaslarını hallettikten sonra kürek kemiğine geçebilirsiniz. Bütün konsantrasyonunuzu kürek kemiğiyle omurga arasındaki boş alana yoğunlaştırın. Parmak uçlarınızla bu boşlukta ileri geri, seri ve yumuşak hareketler yapın.

sırt masajında omurga


Omurga: Son olarak da baş parmağınızı omurganın tam ortasına koyun. İleri geri seri hareketlerle masaj yapın, ancak sadece dokuya yapın kemiğe dokunmayın. Omurga kemiklerine masaj yapmamaya özen göstermelisiniz. Sırt masajını parmak uçlarınızla yavaş bir şekilde bastırarak çekebilir ve hafif dokunuşlarla sonlandırabilirsiniz.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.