Menu

Şık giyinmek için ne yapmalıyız


0000

Şık giyinmek, kadın ve erkek çok önem verdiğimiz bir olaydır.

Çevremizde şık giyeneyim derken kendini gülünç ve rüküş hale getiren pek çok insan var.

Şık ve kendine yakışanı giymek için dikkat etmemiz gerekenler ;

dik durmak


Öncelikle dik durmayı öğrenin. Dik durmayı öğrenmek, giydiğiniz herşeyin üstünüzde düzgün durmasını sağlayacağı gibi iskelet sistemimiz için faydalıdır.

iç çamaşırı seçimi


İç çamaşırı seçimlerine dikkat edin ; Aldığınız bir kazak ya da dar bir eteğin altına giyilen bir çamaşır göğüsleri sarkık veya olduğundan daha küçük gösterebilir. Bu nedenle kıyafet altına giyilen çamaşırlara dikkat etmek ve kıyafetler kadar hasssasiyetli davranmak gereklidir.

alışverişler


Alışverişe uzun aralıklar ile çıkın ; Aynı mağazadan ve ortamlardan alışveriş yapmayın. Böylece, kendinize farklı şeyler satın alacaksınız ve gardırobunuzda çeşit yaratmış olursunuz.

moda kurbanı


Moda kurbanı olmayın ; Dünyanın en güzel tasarımını satın alırsınız fakat size yakışmadıktan sonra hiç bir anlamı yoktur. Bu nedenle sadece moda diye satın almayın, kendinize yakışanı satın alın.

aksesuar seçimi


Doğru aksesuar seçimi yapın ; Her kıyafetinize uygun aksesuar satın almak yerine kıyafetlerinizi gözden geçirin ve tasarım tarzınıza göre kolye, küpe ve bilezikler satın alın. Böylece, farklı kombinler yaparak kullanabilirsiniz. Çok sade bir gömlek harika bir kolye ile abiye ya da spor olabilir.

şık ayakkabılar


Doğru ayakkabı seçimi yapın ; Kıyafetinize uyan ve onu şıklaştıran ayakkabı seçimlerinde dikkat edilecek olan şey topuk boyları ve renklerdir. Genelde daha abiye olanlar sivri burunlar ve yüksek topuklardır.

renk uyumu


Renk uyumuna dikkat edin ; Renk uyumunu yakalamanın en iyi yolu bir rengin içindeki renk kartelasında dolaşmaktır. Yani ana renginizin tonlarında giyinirseniz hem daha şık hem de uyumlu olursunuz.

indirim


İndirim günleri ; Uzak durun. Sadece ucuz diye kullanmayacağınız şeyleri boşu boşuna depolamayın.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.