Menu

Seyşeller’e nasıl gidilir ve nerede kalınır


seyşeller baş

Hint Okyanusun da  Kenya ve Tanzanya’nın doğu tarafında, Madagaskar’ın kuzeydoğusunda 115 adadan oluşan ülkeye Seyşeller denilmektedir.

Peki, Seyşellere nasıl gidilir ve nerede kalınır, ne yenir? İşte listemiz ;

 

seyşeller1


Adaya ulaşım, Emirates hava yolları ile Dubai aktarmalı yapılmaktadır. İstanbul Hava Limanından yaklaşık 8-9 saat arasında Seyşellerin başkenti Victoria’nın havalimanı Mahe’ye varılmaktadır. Başkente yaklaşık 10 km. mesafede olan alandan ulaşım otobüs ve taksiler ile sağlanmaktadır. Trafik sol taraftan işler ve otobüs seferleri ile taksiler çok uygun fiyatlara çalışırlar. Eğer ehliyetiniz varsa Seyşeller de araç kiralama yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken şehir içinde 40 km ve şehir dışında 65 kilometre hız sınırı vardır.

seyşeller 2


Adalar, kasım ve şubat ayları arasında muson yağmurlarının etkisinde kalırlar. Mayıs ve eylül ayı arasında deniz rüzgarlar nedeniyle dalgalıdır. Adaların en büyüğünde başkent Victoria vardır. Otellerin ve nüfusun çoğunluğu bu adada yaşamaktadır. Yaklaşık 70’e yakın plaj vardır. Hindistan ağaçları ve yeşil bitki örtüsü adanın üst kısımlarını kaplamıştır. Turkuaz rengi bir deniz, harika sahilleri ile doğanın içinde huzurlu tatil arayanların vaz geçemediği bölgedir.

seyşeller 3


Seyşeller diğer tropik adalara göre daha pahalı ve lükstür. Diğer tropik adalar genelde çocuklu çiftler tarafından tercih edilir. Seyşeller, genelde balayı çiftlerinin ve yeni evlilerin tercihindedir. Adada en ucuz tatil bir kişi, 1.400 Euro seviyesindedir. Ada içinde seçilen lüks otel grupları her dönem açıktır. Yemek konusunda bol balık ve tropik meyve tüketilmektedir. Balık bol olduğundan her tür balık çeşidini rahatlıkla deneyebilirsiniz. Ayrıca, ada otellerinde dünya mutfakları da çıkarılmaktadır.

seyşeller,


Büyük ve başkentin olduğu Mahe adası dışında, Unesco tarafından korunmaya alınan Mai adası gezilebilir. Tekne ile 2-3 saat mesafede olan ada doğal güzelliği ile harikadır. Eski dönemlerde korsanların yerleşim yaptığı Fregate Mahe ise uçakla 15 dakika mesafededir. Therese Port Glaud adası ise, kaplumbağaları  ve kaya içinde oluşan su gölleri ile meşhurdur. Cousin Mahe ise tekne ile 2 saat mesafededir. Bu ada, dünyada eşine az rastlanır pek çok kuş türüne sahiptir. Nisan ve mayıs ayında 250 bin kuş adaya yuva yapar. Kuşlara merakınız varsa özel rehberler eşliğinde günibirlik geziler yapılmaktadır.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.