Menu

Seyşel Adaları hakkında ayrıntılı bilgi


seyşeller adası
Başbaşa tatil yapmak isteyenlerin en gözde mekanı Seyşeller. Maldivlerdeki tesisler çocuklarla birlikte tatil yapmak için uygunken, Seyselleri daha çok çiftler tercih ediyor.
NEREDE?

Seyşel Adaları, Hint Okyanusu’nda Kenya ve Tanzanya’nın doğu, Madagaskar’ın kuzeydoğu açıklarında yer alan adalar topluluğundan oluşan ülke. Oğlak dönencesi ile Ekvator arasında yer alan 92 ada ve adacıktan oluşmuş takımadalar cumhuriyeti.

seysel

NASIL GİDİLİR?

Dubai ya da Paris aktarmalı olarak uçakla gidilebiliyor. Uçuş yaklaşık 8-10 saat sürüyor. Ana adadan bazı tesislere helikopterle transfer gerçekleştiriliyor.Seyşeller için vize istenmiyor.

seysel2

NE KADAR?Maldivlere göre Seyşeller daha pahalı. Uçakla ulaşım dahil kişi başı 5 gece konaklama fiyatı yaklaşık olarak 4500 Euro’den başlıyor.

seysel3

NE ZAMAN GİDİLİR?

Yılboyu gidilebilsede Haziran ayı rüzgarlı olduğu için adanın bazı noktaları pek önerilmiyor. Scuba diving yapmaktan hoşlananlar için ise nisan, mayıs,ekim ve kasım ayları uygun. Ayrıca ekim ayında mart ayına kadar sakin deniz sözkonusu. Yelkenli kullanmaktan hoşlananlar mayıs ve eylül ayını tercih etmeliler.

seyseller

NE ZAMAN GİDİLİR?

Ülkede muson ikliminin etkisiyle yağışlar görülür.Bu yağışlar özellikle Ocak ayında düşer.Mahe ve Silhouette en çok yağışı alan yerlerdir.Ocak ayı en yağışlı,Temmuz ve Ağustos en kuru aylardır.Her ay sıcaklık 24 ile 31 derece arasında inip çıkar.
seyseller2

NE YENİR?

Seyşeller Hint Okyanusundaki adalarda Creole mutfağı açısından en iyi olanı.Balık ve pilav başlıca yemekleri.Balık ve deniz ürünleri çok geniş bir yelpaze sunar.Mürekkepbalığı,köpekbalığı,ahtopot gibi balıkları deneme fırsatınız var.

seyşel

Seyşel Adaları’nda 4 adet ulusal deniz parkı ve 150’den fazla kimliği saptanmış tropik camadan balık türü vardır.
seyşel2

 Kıyılarında bolca balık ve mercan görebilirsiniz. Yunuslara adalar arasında rastlamak oldukça yaygın.
seyşeller

seyşeller3

seyşelada

seyşel adası
Son 50 Yorum
 1. abc
 2. Nesim Sürüm
 3. Nesim Sürüm
  • onur
 4. Didem Yayla
 5. Nurgül Tuğul
 6. Nurgül Tuğul
 7. Ceyhun Yildiz
 8. özden çiftçi
 9. Zeyno-megi Topçu
 10. Nesrin Özgümüş
 11. Nurgül Mesut
 12. erdem
 13. Müstakime Nuran SINAV
 14. ercüment
 15. murat
 16. Müstakime Nuran SINAV
 17. Müstakime Nuran SINAV
 18. Haklıya Haklı
 19. HAKAN YILMAZ
 20. Müstakime Nuran SINAV
 21. Müstakime Nuran SINAV
 22. elma
 23. oğuz pulaş
 24. Tahsin ÇİLOĞLU

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.