Menu

Sevgiliniz tarafından terk mi edildiniz


terk edilmek1

Sevgiliniz tarafından terk edildiniz ve çok acı çekiyorsanız size gerekli olan şey zaman ve sabırlı olmaktır.

Belki çok klişe bir söz olsa da zaman tüm acıları siler ve yavaşlatır.

Terk edilen insanlardansanız bilmeniz gereken diğer şey dünyada bunu yaşayan tek kişi siz değilsiniz ve siz de olmayacaksınız.

terk edilmek3


Kendinizi bağımlı gibi hissetmeniz gayet doğaldır. Çünkü, yaşanan ve paylaşılan olaylar, anılar sizde bağımlılık etkisi yaratır. Yani ona bağlanmışsınızdır. Bu noktadan sonra onu aklınızdan çıkarmak bir yere hayatınızın her anı ve dakikası onunla geçer. Uzmanların yaptığı araştırmalarda terk edilen insanların terk eden kişiye olan sevgileri ayrılık sonrası yaklaşık on kat daha fazla artmaktadır. Bu nedenle unutmayın bu sadece beyninizin yarattığı bir bağımlılık ve siz bu bağımlıktan kurtulmak için güçlüsünüz.

terk edilmek4


Onun sizin için doğru olduğuna inanıyor ve onunla her konuda anlaştığınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sizin doğru kişiniz sizi karşılıksız seven ve sizinle olmak isteyen kişidir. Bu ayrılık, doğru kişi ile olsaydınız kesinlikle olmayacaktı. Şu anda yanınızda ve geleceğe dair planlar yaptığınız kişi olmalıydı. Giden ve biten bir ilişki arkasından tutulacak olan yas ve üzüntü kesinlikle yaşanmalıdır. Bu acı yaşanmazsa ilerleyen dönemde kendinize pek çok psikolojik sorun açarsınız ve ilişkilerde dengeyi hiç bulamayabilirsiniz. Bu nedenle acınızın üstünü örtmeyin, bahaneler bulmayın ve unutmayın. Bırakın acı çekin.

terk edilmek2


Sevdiğiniz bir insanın artık yanınızda olmayacağı fikri sizi perişan edebilir. Fakat, yaşam devam ediyor ve doğru kişi hayatın bir noktasında sizi bekliyor. Onu aramak ve bulmak yerine neden zaman kaybedesiniz? Hayata gözlerinizi açın ve mutlu olmak yeni şanslara vakit ayırın. Terk edilmeyi unutun.

terk edilmek 1-1


Sevgi paylaştıkça artar. Bu nedenle etrafınızda ki her şeyi sevmeye çalışın. Doğa, arkadaşlar, hayvanlar, aile hepsine vakit ayırın. Hepsini sevin, sevginin kalbinizi doldurmasıyla daha rahat ve huzurlu olduğunuzu ve rahatladığınızı fark edeceksiniz. Sizi terk eden kişinin arkasından uzun süreler gözyaşı ve kader çekmek ve yılları harcamak tamamıyla bir aptallıktır. Bu nedenle ayağa kalkın ve yenilere vakit ayırın.
Son 50 Yorum
  1. Anonim
  2. hayrunnisa
    • Yavuz
  3. 5u67

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.