Menu

Serpil timuray kimdir ?


serpiltimuray

Vodafone Türkiye’de CEO koltuğuna Serpil Timuray atandı. Halen Danone Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Serpil Timuray, 1 Ocak 2009 tarihinde Vodafone Grubu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Direktörü ve Vodafone Türkiye CEO’su Ian Gray’den görevi devralacak.

Serpil Timuray kimdir?

Kariyer hayatına 1991’de Procter&Gamble pazarlama departmanında başlayan Serpil Timuray, 1999 yılında DanoneSA bünyesine DanoneSA Tikveşli Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu üyesi olarak katıldı. Bir süre kurumun Satış ve Pazarlama Direktörlüğünü birlikte yürüten Timuray; Haziran 2002’de DanoneSA Süt Ürünleri Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı oldu.

Serpil Timuray, 2003’te DanoneSA şirketlerinin Danone Grubu tarafından % 100 hisse satın alımı konsolidasyonunu ve entegrasyonunu, Ocak 2004’te Nestle Türkiye sütlü ürünler işinin satın alımı ve entegrasyonunu, 2003-2006 döneminde Groupe Danone’nin dünyadaki en kapsamlı endüstriyel yatırım programlarından birinin Türkiye’de gerçekleşmesini ve bu sayede Türkiye’de %100 yerli üretime geçilmesini yönetti. 2003 yılında Dünya Yayın Grubu tarafından “Gıda ve İçecek Sektörü’nün En Başarılı İş Kadını” ödülüne layık görülen Timuray, SETBİR (Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği)
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, YASED ve TUSİAD üyesi.

Lise eğitimini Üsküdar Amerikan Lisesi ve Amerika’da North Carolina Asheville High School’da tamamlayan ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Serpil Timuray, evli ve 1 çocuk annesi.

Timuray’ın göreve başlayacağı 2 Ocak tarihinde numara taşınabilirliği ile ilgili resim ortaya çıkmış olacak. Ayrıca 28 Kasım’da yapılması beklenilen 3G lisans ihalesinin de ilgili kurumlarca onaydan geçmesi muhtemel. Timuray Vodafone’da göreve başladığı dönemde 3G altyapısının kurulması ve numara taşınabilirliğinin seyrine göre diğer operatörlerden pazar payı kapma yarışı sürecini yönetiyor olacak.
Son 50 Yorum
  1. ali
  2. Ezel Sağıroğlu
  3. veyis emeksiz
  4. serdar kocyigit
  5. OSMAN
  6. Nimet Çavuş
  7. Mehmet Çelik
  8. nurettin
  9. GeneTinsley

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.