Menu

Serdem Coşkun kimdir


serdem coskun

Serdem Coşkun / Sanatçı

1974 İstanbul
1974 Yılında bir evin 2. ve son çocuğu olarak dünyaya gelen Serdem Coşkun un söz dinleyen ama çok afacan bir çocukluk dönemiş olmuş..Mahalledekilere dalaşmadan duramayan serdem coşkun un bu haşereleğini gördükten sonra ailesi 3. bir çocuk bilü düşenmemişler..Gençlik döneminde kağıt kalemi bulur bulmaz mutlaka birşeyler karalayan Serdem Coşkun bunu kendi ağzından şöyle anlatıyor: ” Nezaman kalem kağıt bulsam muhakkak karalardım birşeyler. içimden gelenleri yazmak sanki beni en çok rahatlatan şey idi. İçine kapanık biride degildim ama, ne bileyim bazen öyle bir bent kurardım ki etrafıma ben kalemim ve kağıdım duygularım bir kutu içerisinde yapayalnız kalırdık….”

Ve işte 94 yılında hayatı değişen Serdem basın hayatına ilk olarak Ara haber bülteni sunuculuğu gibi bir görevle başlamasına rağmen o hop içindeki ritimleri şiirleri düşünüyor ve bu macerası kısa sürüyor.Daha sonra bu hedefini gerçekleştirme yolunda emin adımlarla yol alan Serdem Coşkun ,Süper Fm de iyi bir eğitim aldıktan sonra programcılığa soyunuyor..Senelerce yazmış olduğu şiirlerimi bu programlarda okumaya hatta onları melodilerle mırıldanmaya başlıyor..Artık daha yeni atılımlara giren Serdem Coşkun değerli sanatçılara besteler vermeye başlıyor..Çok tutulan bu bestelerinin ardından sanatçı 1997 yılında ALÇAK adlı eseriyle müzik piyasasına iddaalı bir giriş yapıyor..

2000 yılında 2. albümü olan Bana Uzak Ol ‘u yapan Serdem Coşkun bu arada Kral Tv de vj.lik yapmaya ve sevenleriyle buluşmaya devam ediyor..Ve aradan 7 yıl geçiyor,bir süre Amerika da bulunan sanatçı sessizliğini ”Hey sana diyorum” albümüyle bozuyor ve sevenleriyle tekrar bululuyor..

Şarkıları

Alçak

Bana Uzak Ol Allaha Yakın

Bildiğin Bütün Duaları Oku

Gözüme Birşey Kaçtı

Halime Gülen Varsa

Hey Sana Diyorum

Sarıldığım Yılanmış
Son 50 Yorum
  1. SINAN& NISAN& BERZAN& AYLA.
  2. hey sana diyorum
  3. MELİKE BÖBERCİ
  4. gizem tufan
  5. sibel
    • gizem tufan

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.