Menu

Salon dekorasyonu örnekleri


dekor baş

Dekorasyonda salon tasarımı çok önemlidir. Kullanılan renkler ve eşyalar birbirine uyum içinde olmalıdır.

Salon dekorasyonu yaparken önemli nokta, sıkmayan ve sizi yansıtan bir tasarım uygulamaktır.

Bu nedenle, salon dekorasyonu örnekleri verelim istedik ;

salon1


Bu sene dekorasyonda kırmızı çok beğenilen ve uygulanan bir renk. Çünkü, kırmızı, heyecan ve hareket sağlar. Kırmızı koyu bir ton olduğundan az kullanmakta fayda vardır. Fazlası sıkabilir ve boğabilir. Yukarıda kullanılan koltuk kırmızı ve kahve tonları ile bir araya geldiğinde hareketli ve canlı bir dekorasyon ortaya çıkmış. Sade ve tarzı olan bu salon da dikkat çekici ikinci detay, keten perdeler ile doğallığın yakalanmış olmasıdır.

salon2


Küçük salonlarda, niş kullanmak hem yerden kazandırıyor hem de estetik olarak bir şıklık sağlıyor. Küçük ve spor bir şömine, ketensi dokulu koltuklar ile yaratılan doğallık muhteşem. Tarzı spor ve rahatlıktan yana olanların kullanması gereken hoş bir salon dekorasyonu.

salon3


Biraz ihtişam biraz da sadelik bir arada olsun diyorsanız, klasik mobilyalar ile spor mobilya ve aksesuarlar kombinlenmelidir.  Düz hatlı koltuklar ve mermer televizyon sehpasının yanında kullanılan aksesuarlarsa klasik. Böylece ortaya ihtişamlı fakat spor bir salon dekorasyonu  çıkıyor. Bu arada, renklere dikkat, pembe, mavi ve toprak tonları gayet uyumlu ve şık.

salon5


Yukarıda ki salon biraz retro havasında dekore edilmiş. Yani ev sahibi, eski ve yeni parçaları bir arada kullanmış. Duvardaki tablolar, İngiliz havasındayken, yerdeki eski kilim, eski TV ve mobilyalar ile hava rahat ve dinlendirici bir etki yaratmış.

salon6


Yeşil, mavi ve kitaplar bu senenin moda dekorasyon tarzı. Artık, salonlarda büyük kitaplıklar, sepetler çok moda.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.