Menu

Sağlığımız için yararlı 5 spor dalı


spor

Spor yapmak bir yaşam biçimi olmalıdır. Çünkü, spor sayesinde vücudumuz dirençlenir, sağlık kazanır.

Kaslarda ve kemiklerde sağlamlık oluşur ve obeziteden uzak kalırız.

Uzmanlar 5 spor dalının vücudumuz için faydalarını saymakla biteremiyorlar.

İşte sağlığımız için yararlı 5 spor dalı ;

kayak


Kayak ; Vücudumuzda olan pek çok kas kayak yaparken aynı anda çalışmaya başlıyor. Kalp ve damar hastalıklarında ve kalori yakmak için en faydalı sporlar arasında kabul edilse de, pahalı bir spor olarak kabul ediliyor.

yüzme


Yüzme ; En sağlıklı spor dalları arasındadır. Ciğerlerin kapasitesini arttırması, kalp ve damar hastalıklarına karşı yararlı olması ve tansiyonu dengelemesi açısından önerilir. uzmanlar günlük 1 saat yüzmenin faydalarını anlatma bitiremiyorlar. Üstelik bütçeyide sarsmayan bir spor olarak kabul ediliyor.

hokey


Hokey ; Hız, güç ve kararlılık isteyen hokey çimde de oynanabiliyor. Kalori yakımı ve dayanıklılık için uzmanlar tarafından önerilen bu spor ne yazık ki ülkemizde çok da tercih edilmemektedir.

bisiklet


Bisiklet ; Uzmanlar vücutta bulunan yağların bisiklet sporu ile enerjiye dönüştüğünü söylüyorlar. Ayrıca kalp ve damar hastalıklarının önlenmesinde ve obezite için ideal spor olarak kabul edilmektedir.

triatlon


Triatlon ; Yüzme, bisiklet ve koşu gibi pek çok spor dalının bir arada yapıldığı bir spor olduğundan çok faydalı olduğuna inanılmaktadır.
Son 50 Yorum
  1. tuğçenaz şahin
  2. ceymis boond
  3. Bir Tutkudur Bisiklet
  4. meryem

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.