Menu

Rekor sahibi hayvanlar


rekorlu hayvanlar

Olağanüstü yetenekleri olan hayvanlar, dünyada şaşırtıcı bir şekilde bizimle yaşıyorlar.

Her yıl Guinness Dünya Rekorları kitabına giren bu hayvanlardan birkaç örnek verelim istedik.

İşte, olağanüstü yetenekli olan hayvanlar ;

en uzun dili olan hayvan


En uzun dil ;

Puggy bir erkek Pekingese ve Texas’ta yaşıyor. Puggy’nin özelliği 4.5 inç uzunluğunda bir dilinin olmasıdır. Yukarıda gördüğünüz dilinin bir kısmıdır. Tek problem dili yüzünden yiyecekleri tam çiğneyememesi olduğundan sahibi tarafından yemek, minik lokmalar haline getiriliyor.

tenis topu


En fazla tenis topunu ağzına alan köpek ;

Köpekler, tenis toplarını yakalamayı severler. Augie isimli  8 yaşında ki Golden Retriver isimli köpek ağzına beş adet tenis topu alarak Guinness Rekorlar kitabına girmiştir.

en uzun kedi


En uzun kedi ;

Reno isimli 6 yaşındaki Maine Coon cinsi kedi, sertifikalı bir kedidir. Kedinin burnunun uçundan kuyruk kemiğine kadar olan mesafe 48.5 santim yani 4 metre civarındadır.

uzun köpek


En uzun köpek ;

Arizona’da yaşayan George isimli köpek tam 43 inç uzunluktadır. Bu boyu ile iki tane dünya rekoru olan nazik dev, dünyadan pek çok hayrana sahiptir. Hatta sahibi tarafından yazılan Dünyanın En Büyük Köpeği ile yaşam isimli bir kitabı, web sitesi vardır.

küçük köpek


En küçük köpek ;

Yükseklik açısından yaşayan en küçük köpek, Boo Boo aslında Chihuahua cinsidir. Sadece 4 inç boyunda ve 2 pound ağırlığında olan köpek, dünya rekoru sahibidir.

biyonik bacak


İlk biyonik bacak implantları olan hayvan ;

Oscar isimli kedi, dünyada ilk biyonik bacak implantlarına sahip olan hayvandır. Oscar’ın bacakları yanlışlıkla bir biçerdöverin içine kapıldı. Sahibi tarafından yaptırılan bu bacaklar kedinin kalan kemiklerinin içine monte edildi. Böylece hayvanın bacakları beyinden gelen sinyaller ile harekete edebiliyor.

atlama


En yüksek atlama ;

Mayıs 2006 yılında İnanılmaz köpekler yarışmasında Külkedisi isimli bir tazı, 68 inç zıplayarak en yüksek atlama rekorunu kazandı. Özel bir sertifika ile köpek, dünyanın en uzun atlama rekorunu elde etti.

yaşlı köpek


En yaşlı köpek ;

Bluey isimli Avustralya sığır köpeği 29 yıl ve 5 aylıkken dünya rekoru kırdı. Köpek, 1910 yılında doğdu ve 14 kasım 1939 yılına kadar yaşadı. Böylece, dünyanın en uzun yaşayan köpeği ünvanını kazandı.

yüksek sesli kedi


En yüksek ses ile mırlayan kedi ;

Smokey isimli kedi mutlu olduğunda bunu herkes duyabiliyor. Çünkü, kedi 68 desibel ile mırlıyor. Böylece Guinness Rekorlar kitabına giren kedi, dünyanın en yüksek sesle mırlayan kedisi kabul ediliyor.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.