Menu

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanız İçin Öneriler


puruzsuz-cilt

Kusursuz bir cilt için yapılması gerekenler

Hem erkekler için hem de kadınlar için, hem en önemlisi olarak dış görünüm açısından iyi bir görüntüye kavuşmak hem de sağlıklı bir görüntü izlenimini bırakmak adına cildin pürüzsüz bir yapıya kavuşması gerekmektedir. Kusursuz bir cilt yapısı hem gerçek anlamda kişilerin hoş görüntüsüne hoşluk katabildiği gibi bozuk ciltli insanların yaşadığı türlü türlü stres ve takıntılardan uzak olunması anlamına da gelmektedir.

Cilt yapısının pürüzsüzlüğü mevzu bahis olduğunda, uygulanması gereken belli başlı durumları 9 madde de özetlenmiştir;

1) Uyku düzenine dikkat edin : Yetişkin yaşlardaki her bir bireyin, günlük olarak en az 7 saat uyuması gerekmektedir. 8 saatlik bir sürece ideal uyku süresi olarak bakıldığı da göz önünde bulundurulursa, cildin parlaklığını kaybetmiş ve yorgun bir şekilde gözükmemesi için iyi bir uyku süreci geçirilmesine özen gösterilmelidir.

2) Güneşten cildinizi koruyun : Güneş ışınlarının cildimize yansıttığı UV ışınları, cildimiz için aslında son derece zararlıdır. Her ne kadar bronzluk çoğu kadın ve erkek için çok önemli bir estetiksel görüntü olsa da aslında mümkün mertebe bronzlaşmaktan kaçınmak, en azından çok yüksek faktörlü şeyler sürerek yanmak gerekmektedir.

3) Su içmeyi unutmayın : Su tüm vücudumuz için hayat kaynağı öğelerden bir tanesidir. Doğal olarak cilt sağlığımız için de suya acaip ihtiyaç duyulmaktadır. Günde en az 2 litre su içerek vücudumuzun ihtiyaç duyduğu su miktarını karşıladığımız gibi, cilt sağlığımız için ekstradan da her sabah bir bardak ılık su içmek de ekstradan iyi gelebilecek bir alışkanlık olacaktır.

4) Cildinize masaj yapmayı ihmal etmeyin : Kan dolaşımının artması ve düzenlenmesi cildi daha taze ve canlı göstereceğinden, özellikle uykuya dalmadan önceki süreçte cilt tipinize uygun bir kremle yüzünüze masaj yapmanız ve cildinizi iyice ovalamanız tavsiye edilir.

5) Alkol ve sigara kullanmayı bırakın : Her iki madde de sağlık için inanılmaz zararlı olduğu gibi cilt sağlığını da inanılmaz olumsuz tehdit etmektedirler. Cildi yenileyici hücreleri öldüren, cildi buruşturan, kurutan ve gerçekten kötü gösteren bu maddeler hem cilt sağlığı için hem de genel vücut sağlığı için mutlaka bırakılmalıdır.

6) Egzersiz yapmayı ihmal etmeyin : Cildin canlı, ferah ve sıkı olabilmesi için egzersize kaçınılmaz olarak ihtiyaç vardır. Bu nedenden ötürü düzenli olarak egzersiz yapmak hem vücudunuzu dinç ve sağlıklı gösterebilmekte hem de cilt sağlığınıza kavuşmanıza yardımcı olabilmektedir.

7) Makyajı azaltın : Yüze uygulanan her türlü makyaj, ciltteki gözeneklerin kapanmasına neden olduğundan yapılan her makyaj cildin git gide yaşlanmasına, çökmesine, sarkmasına ve yağlanmadan kaynaklı cilt problemlerine neden olabilmektedir. Cildinize bu şekilde zarar vermemek adına mümkün mertebe makyaj yapmamak, çok yapmamız gereken durumlarda da ürünlerin en hafifinden kullanmak gerekmektedir.

8) Cilt maskelerini ihmal etmeyin : Hem aktarlarda hem de ilgili kozmetikçilerde cilt sağlığı için hazırlanmış / sizin alarak hazırlayacağınız pek çok maske tarifi bulunur. Durum böyleyken cildinizi rahatlatacak, canlandıracak, nemlendirecek ve pürüzsüzleştirecek maskeleri kullanmayı ihmal etmemeniz önerilir.
Son 50 Yorum
  1. Anonim
  2. Kamran
    • Anonim

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.