Menu

Psişik güçler


Psişik güç nedir?

Psişik güç, herhangi bir şey için tahmin yürütme ve düşünme süreci olmadan anında doğru bir şekilde bilinebilme; bunun da mantıksal olarak aslında bir açıklamasının yapılamayacağı durumlarda gösterilen tavırlardır. Daha çok bir yetenek olarak ele alınan psişik güçler; bir görüntü, bir ses, bir his vb. şekilde kendisini belli etmektedir. Beş duyu organımızla meydana getireceğimiz bu güç; bazı kaynaklarda “altıncı his” olarak da yer almaktadır. Ayrıca bilim insanları; bu tip psişik güçlerin ortaya çıkması durumunu ESP (“ekstra duyumsal algılama” anlamındadır) ile de bağdaştırmaktadır.

Normalde herkesin bir psişik gücü olduğu ancak sadece bu gücünü fark edebilenlerin bu özelliklerini kullanabildikleri iddia edilmektedir. Herkesin doğal olarak 5 ayrı duyusu bulunduğundan bu duyuların diğer insanlardan üstün olan kısımlarını fark etmeleri dahilinde psişik gücünün bulunduğundan bahsedebilmek mümkün olmaktadır. Bazı bireyler bu güçlerini çok küçük yaşlarda fark edebilse de bazı bireyler de belirli bir yaşa geldikten sonra tetikleyici bir takım olaylar vasıtasıyla bu durumdan haberdar olmaktadırlar.

Psişik güçler eski dönemlerden günümüze, toplum arasında çok da bahsedilen durumlar olmamaktadırlar. Gizli tutulması tercih edilen ve sadece belirli zümrelere anlatılan bu özellikler, aslında oldukça normal ve bahsedilmesi gayet olağan durumlardır. Ancak toplum bireyleri bu tip özellikleri olan bireylere “akli dengesini yitirmiş” gözüyle bakabilmekte, bu da bu tip yetenekleri olduğunu keşfeden kişilerin yeteneklerini saklamasına yol açmaktadır.

Ayrıca bu tip özelliklerinin olduğunu iddia ederek insanları maddi kaynak bulmak uğruna kandıran yalancı insanlar da bulunmaktadır. Bu tip dolandırıcılık olayları zaman zaman gündeme gelmekte; bu şekildeki olumsuzluklar esas psişik güçleri olan insanları da zor duruma sokmaktadır. Her ne kadar günümüzde hala bu tip özelliklere sahip olan insanlara inanılmasa da, bu durum bilimsel olarak açıklanabilmektedir.

Sezgisel zihinden gelen mesajlara açık olmak, sıklıkla bu konuda yapılan çalışmalardır. Sezgisel zihin beynin sağ tarafında, rasyonel zihin ise sol tarafta bulunmaktadır. Bu zihinler pozitif bir enerji yayarlar. Aynı şekilde de çevrede bulunan negatif enerjiyi de çekerler. Bu enerjiler titreşir ve bize bazı bilgileri de taşır. Tamamen bilimsel olarak açıklanan bu konularla uğraşan pek çok insan vardır.

psisik-gucler

Psişik güçler gerçek mi?

Psişik güçlerin gerçek olduğu, konuyla alakalı yapılan bilimsel açıklamalarda ortaya çıkmaktadır. Bu tip psişik sezgiler beynin sağ tarafından algılanabilecek enerjilerdir. Aynı şekilde negatif şekilde gelen psişik bilgilerin de beynin sol tarafının negativiteyi algılayabilmesinden dolayı sezgilenebilir bir durum olduğu da oldukça ortadadır. Söz konusu psişik güçler olduğunda, hem sağ hem de sol taraftaki yetenek devreye girerek yaşanan titreşimlerden ötürü kişiye bazı bilgiler iletilebilmektedir.

Psişik güçler nasıl ortaya çıkar?

Psişik güç belirtileri, çoğu kişide kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Çoğu kişi, bir süre kendisinde bu tip bir yetenek olduğunu fark edemeyebilmektedir. Ancak bu tip durumlar sıklaştıkça, kendinizdeki farkı daha rahat fark etmeniz ve biraz araştırmadan sonra psişik güçlerinizin olduğunu anlamanız hiç de zor olmamaktadır.

Eğer bu tip güçlerinizin olduğunu düşünüyorsanız, emin olmak için bir takım denemelerde bulunmanız önerilir. Öncelikle zihninizi boşalttığınız meditasyon süreçlerini denemeniz önerilir. Bunun dışında gördüğünüz rüyaları not etmek, gerçek hayatla bir gün bir yerde bağlantısını kurabilmek için faydalı bir deneyiş biçimidir. Bunun dışında sürekli olarak pozitif yönünüzü aktif tutarak “çakralarınızı açmayı” da deneyebilirsiniz.

Psişik güç çeşitleri nelerdir?

  • Terrakinezi : Toprağa hükmeden beyin gücüdür.
  • Pyrokinezi : Ateşe hükmeden beyin gücüdür.
  • Telekinezi : Cisimleri hareket ettirebilen beyin gücüdür.
  • Sonokinezi : Ses dalgalarını kontrol edebilen beyin gücüdür.
  • Aerokinezi : Havaya hükmeden beyin gücüdür.
  • Biyokinezi : DNA ile oynayabilen beyin gücüdür.
  • Vitakinezi : Hissedilen duygularla tedavi edebilme yeteneğine kavuşan beyin gücüdür.

 

Kaynak :

http://blog.psychicpower.com/articles/what-is-psychic-power

 
Son 50 Yorum
  1. Kabus kız
  2. Erdikurudal

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.