Menu

Pasta kreması tarifi


krema

Pasta kreması tarifi

Pastanelerde yapılan pastalarda kullanılan pasta kremalarının lezzeti çok farklı oluyor. Fakat, aynı kremayı kendiniz evinizde yapabilirsiniz. İşte, pasta krema tarifi;

Pasta kreması 1

Malzemeler ; 1.5 su bardağı süt, 4 çorba kaşığı toz şeker, 3 çorba kaşığı un, 2 çorba kaşığı nişasta, 3 yumurta sarısı, 2 paket vanilya.

Pasta kreması tarifi ; Bir kaba bütün sütünüzü koyun. Bir kasede 3 yumurta sarısını yerleştirip üzerine toz şekeri ekleyip mikser ile çırpın. Yumurtalı ve şekerli karışımı sütün içine azar azar ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Üzerine un, nişasta ve vanilyayı ekleyin iyice karıştıktan sonra ocakta hafif ateşte karıştırarak pişirmeye devam edin. Ocakta iyice kaynayan karşımın altını kapatın ve soğuyuncaya kadar tahta kaşıkla karıştırmaya devam edin.

Pasta Kreması 2

Malzemeler;  5 su bardağı süt, 4 yemek kaşığı un, 2 yemek kaşığı nişasta, 4 yemek kaşığı şeker, 1 adet yumurta, 1 yemek kaşığı tereyağı, 1 paket vanilya.

Pasta kreması tarifi ; Süt, yumurta, nişasta ve şekeri tencerede tel yardımıyla iyice çırpın. Ocağın altını kısık ateş haline getirin ve tel yardımıyla karıştırarak pişirmeye başlayın. Kaynamaya başladığında tereyağı ve vanilyayı ekleyin. Mikser ile ateşten aldığınız kremayı yaklaşık 5-10 dakika kadar çırpın. Kabuk tutmaması için kaşık ile karıştırmaya devam edin. İyice soğuyunca kremanız kullanıma hazırdır.

Pasta kreması 3

Malzemeler ;  4 su bardağı süt, 1 su bardağından biraz az şeker, 4 çorba kaşığı un, 1paket vanilya, 1 paket kremşanti, 1 yumurta.

Pasta kreması tarifi ; Bir derin tencereye sütü boşaltın. İçine unu ekleyerek pişirmeye başlayın. Kremşanti dışında ki tüm malzemeyi ekleyin. Krema kaynamaya başlayınca, ocaktan alın ve mikserle yaklaşık 10 dakika kadar çırpın. Kremşantiyi ekleyin.  Dışarıda soğumaya bırakın ve kabuk tutmaması için karıştırmaya devam edin.

Pasta Kreması 4

Malzemeler ; 3 su bardağı süt, ½ su bardağı şeker, 3 çorba kaşığı un, 1 yemek kaşığı nişasta, 1 çorba kaşığı tereyağ, 1 yumurta ve vanilya.

Pasta kreması tarifi ; Sütü bir tencereye alın. İçine yumurta, nişasta, un, şekeri ekleyin ve karıştırın. Kaynamaya başladığında yağı ekleyin ve altını kapatarak en son vanilya koyun karıştırın. Kremayı soğumaya bırakın.
Son 50 Yorum
  1. aleyna
  2. cennet

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.