Menu

Parayla vatandaşlık satan 10 Avrupa ülkesi


parayla pasaport


Parayla vatandaşlık satan ülkeler

Avrupa’da birçok ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeniyle ya da başka gerekçelerle oturma izni veya vatandaşlık almak parayla. Bu ülkelerin bankalarında mevduatlarını tutan, sermaye koyarak yatırım yapan ve istihdam sağlayan
yabancılar için, birçok avantajın yanı sıra vatandaşlığa kadar farklı ayrıcalıklar da sağlanmaktadır.

Güney Kıbrıs Yönetimi ekonomik kriz nedeniyle 3 milyon Euro karşılığında Avrupa Birliği pasaportu vermektedir. İrlanda da 500 bin Euro’luk yatırım yapan yabancılara ülkede oturma ve yaşama hakkı veriyor. İşte, diğer parayla vatandaşlık satan 10 Avrupa ülkesi;

almanya


Almanya: dev ekonomik güçlerden biri olan Almanya’da 250 bin Euro tutarında yatırım yapan ve Alman vatandaşlarına istihdam sağlayan kişiler oturma izni alabilmektedir. İlerleyen dönemde de vatandaşlık başvurusu yapabilmektedirler.

ingiltere


İngiltere: 1 milyon sterlinlik bir yatırım yapan yabancı 5 yıl, 5 milyon sterlinlik yatırımda 3 yıl, 10 milyon sterlinlik yatırımda 2 yıl sonra vatandaşlık hakkı verilmektedir.

slovakya


Slovakya: 1 milyon Euro’luk yatırım yapan yabancılar bu ülke vatandaşlığına hak kazanıyorlar.

macaristan


Macaristan: Bu ülkenin vatandaşlığına geçmek isteyenler ise, 250 bin Euro’luk bir yatırım yapmak zorundalar.

ispanya


İspanya: 160 bin Euro değerinde gayrimenkul almanız, bu ülkede oturma izni elde etmeniz için gerekli.

portekiz


Portekiz: Portekiz’de 500 bin Euro değerinde gayrimenkul alınınca oturma izni, 1 milyon Euro yatırım yapıp, minimum 10 kişiye istihdam sağlayanlar da birkaç yıl içinde vatandaşlık hakkı elde edebiliyorlar.

bulgaristan


Bulgaristan: Türkiye’nin sınır komşusu olan bu ülkede 250 bin Euro tutarında yatırım yapan ve 300 bin Euro’luk gayrimenkul alan yabancılar, oturma izni aldıktan birkaç yıl sonra da vatandaşlık hakkını kazanıyorlar.

makedonya


Makedonya: Vatandaşlık elde etmek isteyenler 400 bin Euro’luk bir yatırım yapmak ve istihdam sağlamak zorundalar. Oturma izni için 40 bin Euro’luk gayrimenkul almak yeterli olmaktadır.

karadağ


Karadağ: 500 bin Euro yatırım yapan yabancılar bu ülkeden vatandaşlık hakkı elde edebiliyorlar.

arnavıtluk


Arnavutluk: Bu ülkede 200 bin Euro yatırım yapmak vatandaşlık hakkı için yeterlidir.
One Response
  1. ibrahim

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.