Menu

Öpücüklerin anlamları hangi tarz öpücük ne anlama geliyor


opucuklerin-anlami

İnsanların birbirlerine besledikleri duyguları ifade etme biçimlerinden biri olan öpme durumu; yediden yetmişe herkesin ister akrabasına, ister dostuna, ister tanıdıklarına, isterse de özel hayatındaki kişilere sevgisini ve minnetini ifade etmek adına kullandığı bir duygu aktarıcı olarak öpücük söz konusu edilebilmektedir.

Büyüklerimizin ellerinden öptüğümüzde onlara olan minnet ve saygımızı, arkadaşlarımıza sarılarak yanaklarından öptüğümüzde onlara olan sevgimizi, ailemizi yanaklarından öptüğümüzde onlara olan bağlılığımızı ve sevgimizi; öğretmenlerimizi vb. bizlere emek gösteren kişileri öptüğümüzde onlara ne kadar minnet dolu olduğumuzu ifade edebilmek mümkün olmaktadır.

opucuklerin-anlami-2


Konu özel hayattaki öpücüklere gelindiğinde ise ifade şekilleri birbirinden farklı ve ilginç bir hale dönüşmektedir. Yeni flört eden kişiler, yeni yeni ilişkiye başlamış kişiler, uzun zamandır sevgili olan kişiler ya da evlenmiş çiftlerin birbirlerini öpüş biçimleri birbirinden farklı anlamlara gelebilmektedir.

Örnek verilecek olursa; flört etmeye başlayan kişilerin bir gün taraflardan birinin bir diğerini burun ucundan öpmesi o kişinin öptüğü kişiyi çok hoş bulduğu anlamına delalet etmekte, evli çiftlerin birbirlerini boyundan öpmeleri birbirlerini arzuladıkları anlamına delalet etmekte, birini gözler kapalı biçimde öpmek o kişiye aşık olunduğu anlamına delalet etmekte, dudaklardan öpmek ise sana sonsuz sevgi besliyorum anlamını ifade etmektedir.
One Response
  1. Selçuk Biz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.