Menu

Ön Sevişme Gerekli Mi ?


on-sevisme-gerekli-mi

Ön sevişme nedir?

Yaşanan ikili ilişkilerde hem kadınların hem de erkeklerin cinsel yaşamlarında birbirleriyle uyumlu olmaları ve yaşadıkları cinsellikten memnun olmaları adına iki taraf için de geçerli olabilecek bir zevk alma durumu mevcut olmalıdır.

Cinsel ilişkide bulunmanın ana unsuru zaten zevk alıp orgazma ulaşmak olduğundan, bu zevki doruklarda yaşayabilmek adına direkt olarak cinsel birleşmeye geçmek yerine öncesinde bir ön sevişme sürecinin yaşanması gerektiği söylenmektedir. Çiftlerin karşılıklı olarak belli başlı ön sevişme şekillerini uygulamaları, daha başarılı ve daha tutkulu bir cinsel birleşme yaşanmasına ön ayak olmaktadır.

Ön sevişme konusuna bakıldığında ise, karşımıza bir erkeğin penisiyle bir kadının vajinasının birleşmesinden önce; bireylerin cinsel dürtülerini yüksek seviyeye çıkarmak adına yapılan belli başlı davranışların ve konuşmaların bütününe verilen ad olduğu görülmektedir.

 

on-sevisme-neden-gerekli

Ön sevişme gerekli bir durum mudur?

Ön sevişme konusunda en önemli durum, asıl cinsel birleşmeye geçilmeden önce erkek cinsel organının ve kadın cinsel organının esas birleşmeye hazır hale getirilmesi için belirli ön sevişme tekniklerinin uygulanması gerekliliğidir. Yani kadının vajinasının birleşme için gerek duyduğu ıslaklık ve erkeğin de vajinanın içerisine girebilmek için penisinin olması gereken dikleşmeye ulaşabilmesi adına ön sevişme süreçlerinin geçirilmesi lazım görülmektedir.

 

on-sevisme-icin-yapilacaklar

Toplumda yaygın bir görüş olarak kadınların, erkeklere nazaran daha fazla ön sevişmeye ihtiyaç duyduğu düşünülse de; aslında durumda eşitlik vardır ve iki taraf da eşit şekilde bu sürecin geçirilmesine ihtiyaç duymaktadır.

Ön sevişme esnasında yapılacaklar

  • Şehvetli öpüşmeler : Her seks sürecini alevlendiren ana unsurlardan biri kuşkusuz ki öpüşmektir. İyi bir öpüşme süreci geçiren çiftlerin şehvet duygusu doruklara çıkacak ve doğru tekniklerle yapılan öpüşmelerin yanında bir de partnerin vücuduna yapılacak ufak dokunuşlar kadınları da erkekleri de cinsel birliktelik aşamasına hazır hale getirecektir.
  • Erotik yayınlarla ilgilenme : Cinsel birleşmeden önce çiftlerin erotik bir dergi okuması ya da erotik filmlerden birini izlemesi, çiftlerin birbirlerine olan tutkusunu giderek arttırabilir ve etkili bir ön sevişmeyle birlikte etkili bir cinsel birleşme süreci geçirmelerine yardımcı olabilmektedir.

 

on-sevisme-ozellikleri

  • Çıplaklığın dozunu ayarlayabilme : Partnerinizle seks yapma aşamasına geçmeden önce, tamamen çıplak değil de yarı çıplak bir halde olmanız; onu birleşme süreci için sabırsızlandıracak ve heyecanlanmasına vesile olacaktır. Kıyafetlerinizin çıkma aşamasında yapacağınız ufak tahrik edici hareketlerle de sevişmenizi iyice heyecanlı hale getirmeniz mümkündür.

Masaj yapmayı ihmal etmemek :

  • Hem kadınlar için hem de erkekler için yaşanacak cinsellik öncesinde en önmeli unsurlardan biri kuşkusuz ki kendilerine masaj yapılmasıdır. Bu masajın da vücutta etkili bölgelere yapılmasıyla hem yumuşayan hem de bir yandan uyarılan taraflar, sevişme sürecine daha rahat geçebilmektedirler.

 

  • Özellikle kafa derisine, kalçalara, ayaklara ve omuzlara yapılan masajlar bireylerin tahrik olmasını sağlayacak ve istenilen ön sevişme sürecine atılmak için etkili bir adım olacaktır. Bu masajlar uygulanırken bir de karşı tarafı boynundan ufak dokunuşlarla öpmek işi iyice cazibeli ve heyecanlı hale getirecektir.Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.