Menu

Nursel Ergin kimdir


Nursel Ergin / Medya

‘Var Mısın Yok Musun?’ yarışmasında 21.10.2008 Nursel Ergin yarışmacı koltuğuna oturdu. Yurtta büyüyen Nursel’in anlattıkları hem kendisini hem de izleyenleri ağlattı. Nursel, yarışmadan 201 bin YTL’lik ödülle ayrıldı.

Hayat hikayesi ile  izleyenleri bir hayli etkileyen Nursel, 2 yaşında kardeşi ile birlikte Kasımpaşa Çocuk Yuvası’na verildi.

11 yaşında yuvadan ayrılan Nursel, 16 yaşında ilk kez babası ile yaşamaya başladı. 18 yaşında evlenen ve 5 yıl evli kalan Nursel’in Begüm isminde bir kız çocuğu oldu.

Eşinden ayrıldıktan sonra kızının velayetini alan Nursel, çeşitli işlerde çalıştıktan sonra ‘Var Mısın Yok Musun?’ yarışmasıyla tüm Türkiye tarafından tanındı.

BENİ NEDEN YURDA BIRAKTILAR BİLMİYORUM

İyi bir yarışma çıkartan Nursel, kendisi yurtta büyümüş olmasına karşın, kızını asla bırakmayacağını, gerekirse onun için canını bile verebileceğini söyledi. Anne ve babasının kendisini neden yurda verdiklerini bilmediğini anlatan Nursel, çok geçerli bir nedenlerinin olduğunu tahmin ettiğini, ancak bir çocuğun neden ailesi tarafından yurda bırakıldığını kavrayamadığını anlattı. Nursel Ergin, yıllar sonra annesini bulduğunu ona neden kendisini yurda verdiğini soramadığını anlatırken, gözyaşlarını tutamadı. Çocukken çok mutlu olduğunu, büyüdükçe yalnızlaştığını belirten Nursel, “İnsanın akrabasının olmaması çok kötü bir şey. Dayılarım var, teyzelerim var, bir sürü amcam var. Ama bir şekilde hiçbirisi bize sahip çıkamamışlar. Koskoca aile iki çocuğa bakamamış. Bizi yuvaya vermiş, iyiki de vermiş” dedi.

TELEFON ARACILIĞI İLE BAĞIŞ ALINDI

Mavi gözleri ile dikkatleri çeken Nursel’in yarışması sırasında telefonla Kasımpaşa Çocuk Yuvası’na destek olmak isteyenlerden bağış toplandı.
Son 50 Yorum
 1. Anonim
 2. zeynep
 3. mehtap
 4. Anonim
 5. Anonim
  • erdal erman amasya
 6. Yazgul
 7. erdal erman amasya
 8. erdal erman amasya
 9. erdal erman amasya
 10. mürüvvet Sözen
 11. erdal erman amasya
  • Anonim
 12. erdal erman amasya
 13. Azmi Yeğenoğlu
 14. erdal erman amasya
 15. Levent Veziroglu
  • Anonim
 16. Levent Veziroglu

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.