Menu

Naz Elmas Kimdir ?


naz-elmas-kimdir

Ünlü oyuncu Naz Elmas kimdir?

16 Haziran 1983 tarihinde dünyaya gelen Naz Elmas, anne pedagog, baba reklamcı olan bir ailenin ikinci çocuğudur. Kız kardeşi şuan yurtdışında yaşamakta ve onun da oyunculuk deneyimi bulunmaktadır. Naz, ilköğretimini 50. Yıl Cumhuriyet İlkokulu’nda tamamladıktan sonra liseyi Özel Kalamış Lisesi’nde okumuş, üniversiteyi Yeditepe Üniversitesi’nde MYO Reklamcılık Yönetimi bölümünü kazanmasına rağmen o tercihini değiştirip yine aynı üniversitenin güzel sanatlar fakültesi tiyatro bölümüne kaydını yaptırmıştır.

Üniversite eğitimi devam ederken Naz Elmas, başrolünü Özcan Deniz’le paylaştığı ”Haziran Gecesi” dizisiyle izleyicinin karşısına çıkar. Dizide canlandırdığı ”Havin” karakteriyle Naz; hem tepkileri, hem de güzelliğiyle dikkatleri üzerine toplar. 62 bölüm süren dizinin dizi müziklerini Gökhan Kırdar yapmış, dizinin yayınlandığı dönemler kullanılan ”Yağmur” şarkısı dizinin izleyicisi ve özellikle gençler tarafından çok beğenilmişti. Naz’ın oyunculuk piyasasına başarılı ve emin adımlarla girmesi bu dizi sayesinde olmuştur. Aynı yıl vizyona giren G.O.R.A filminde karakterlerden biri olan Erşan Kuneri’nin sekreteri olarak Naz Elmas konuk oyunculuk yapmıştır. Haziran Gecesi sona erdikten sonra ”Candan Öte” adlı televizyon dizisinde rol alan Naz; Nebahat Çehre, Aytaç Arman gibi isimlerle rol alma şansı yakalamıştır. 2007 yılına gelindiğinde ”El Gibi” adlı dizide Emre Altuğ ve Tuğçe Özbudak gibi isimlerle başrolleri paylaşmıştır.

2008 yılına geldiğimizde, Amerika’da yayınlanan ”Grey’s Anatomy” adlı dizi yapımından Türkiye’ye uyarlanan ”Doktorlar” dizisinde rol alan Naz Elmas, doğal oyunculuğu ile izleyenlerini alıştırdığı rol sergileme kalıplarından uzaklaştırmadı. Gördüğü ilgi sonrasında Garanti, HSBC gibi bankalardan teklif alan Naz Elmas, bu reklamların da reklam yüzü olmuştur. 2009 yılında da ”Nefes” adlı dizinin kadrosunda yer almış fakat dizi gereken reytingi alamadığı için erken sonlanmak durumunda kalmıştır. Son olarak 2014 senesinde TRT ekranlarında yayına giren, konu olarak bir Osmanlı polisiyesinin anlatılmaya çalışıldığı ”Filinta” dizisinde rol almış, dizideki Azize karakterini canlandırmıştır.

2014’ü 2015’e bağlayan günde sevgilisi Emre Kıramer’le evlenmiş, fakat evlilik süresi hayli kısa sürmüş ve 22 Mayıs 2015 tarihinde boşanmıştır.
Son 50 Yorum
  1. erdal erman amasya
  2. erdal erman amasya
  3. erdal erman amasya
  4. erdal erman amasya
  5. erdal erman amasya

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.