Menu

Nasıl öpüşülür


Öpüşmeyi başlatmak için öncelikle öpüşmeye hazır olduğunuzu ya da öpüşmek istediğiniz bazı işaretler vererek belli edebilirsiniz.  Karşınızdaki kişinin dudaklarına bakışlarınızı sabitleyebilirsiniz. Dudaklarınızı hafifçe aralık bırakabilir, alt dudağınızı karşınızdaki kişiye bakarak hafifçe ısırabilirsiniz.

Nefesinizin ferah kokması için naneli şeker ya da ağız spreyi kullanabilir, dudaklarınızı krem ile nemlendirerek karşınızdaki kişiye daha cazip görünebilirsiniz.

Öpüşmeyi başlatmak için ayrıca karşınızdakini yanağından ya da dudağının bittiği noktadan hafifçe öperek tepkisini ölçebilir, durumu akışına bırakabilirsiniz.

Karşınızdaki insana samimi iltifatlarda bulunabilir, ortamı ısıtabilirsiniz. Sesinizin tonunu alçaltıp gözlerinizi biraz kısarak karşınızdakinin kulağına yaklaşıp ona ne kadar güzel/yakışıklı olduğunu, onu ne kadar beğendiğinizi, gülüşünden hoşlandığınızı vb. söyleyebilirsiniz.

Ya da karşınızdaki kişiye direkt olarak onu öpüp öpemeyeceğinizi sorabilirsiniz. Eğer diğer tüm girişimleriniz fayda etmediyse risk alıp açıkça niyetinizi belirtebilirsiniz. Ancak bunu yaparken romantik bir şekilde dile getirmeniz gerek. Örneğin “Şu anda seni öpmekten başka hiçbir şey istemezdim” ya da “Biraz fazla açık sözlü oldu ama seni gerçekten çok öpmek istiyorum” gibi cümleler kurabilirsiniz.

pexels-photo-318377

Öpüşme teknikleri nelerdir?

Daha iyi ve duygulu bir öpüşme için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

1. Dudaklarınızı gevşek bırakın. Dudaklarınızın hafifçe aralık olması ve gevşek durması bir samimiyet ve açıklık belirtisi olacaktır.

2. Birkaç hafif öpücük kondurun. Öncelikle yumuşak ve yavaş öpücüklerle başlayın, dile veya diş teması gerçekleştirmeyin. Eğer partneriniz olumlu yaklaşırsa daha sonra French kiss (öpüşürken dilin kullanıldığı öpüşme biçimi) gerçekleştirebilirsiniz.

3. Öpüşürken öpücük sesi çıkmamasına dikkat edin, bu rahatsız edici olabilir. Eğer ses çıkıyorsa dudaklarınızı biraz daha aralayın ve hareketlerinizi yumuşatın.

4. Salya akıtmamaya çalışın. Partnerinizi öperken fazla salya akıtmanız çok rahatsız edici bir durumdur. Eğer dudaklarınızın fazla ıslak olduğunu fark ederseniz hafifçe geri çekilin ve tükürüğünüzü yutun.

5. Dudaklarınızı kenetleyin. Eğer ilk öpücükleriniz işe yaradıysa ve partnerinizle aranızda duygusal bir çekim oluştuysa dudaklarınızı kenetlemeyi deneyin: partnerinizin üst ya da alt dudağını dudaklarınızın arasına alın.

6. Nefes alabildiğinizden emin olun. Öpüşürken burnunuzdan hafifçe nefes alabiliyor olmalısınız, eğer burnunuzdan nefes alamıyorsanız partnerinize belli etmeden birkaç saniyelik küçük aralar vererek nefes almayı deneyin. Nefes almak için ara vermekten çekinmeyin, eğer nefessiz kalırsanız partneriniz gergin olduğunuzu ya da çok heyecanlı olduğunuzu düşünüp rahatsız olabilir.

7. Ellerinizi kullanmaktan çekinmeyin. Öpüşürken ellerinizi partnerinizin omzuna ya da beline hafifçe koyabilirsiniz. Genellikle kadınlar öpüşürken ellerini erkeklerin omzuna, erkekler de kadınların beline sarar.

Partnerinizi hafif bir hareketle kendinize doğru çekebilirsiniz. Ellerinizi nazikçe partnerinizin yüzüne koyarak baş parmağınızla elmacık kemiğini ya da çenesini okşayabilirsiniz. Ayrıca partnerinizin ensesine dokunabilir ve saçlarının dibini hafifçe okşayabilirsiniz.

8. Dilinizi kullanmayı deneyin. Batı kültüründe öpüşürken dilinizi kullanmaya French kiss (Fransız öpücüğü) denir.

Dudaklarınız kenetlendiği zaman hafifçe dilinizin ucunu partnerinizin diline değdirin. Bunu yavaşça yapmanız daha iyi olacaktır. Partnerinizin tepkisini dikkate alın. Eğer size karşılık verirse dilinizi daha çok kullanabilirsiniz.

9. Küçük aralar vererek samimiyeti artırın. Öpüşürken belli aralıklarla durup partnerinizin gözlerine bakın ya da kulağına bir şeyler fısıldayın. Bu karşınızdaki insana kendini özel hissettirecek ve aranızdaki romantizmi artıracaktır.

İlk öpücük nasıl olmalıdır?

İlk öpücük için güvenebileceğiniz bir partnerinizin olmasına dikkat edebilirsiniz. İlk öpücüğünüzün güvendiğiniz biriyle olması, ilk öpücük heyecanını bastırıp sizi rahatlatacaktır. Eğer karşınızdaki insan ilk kez öpüşüyorsa da ona sabır ve anlayış gösterin. Aynısını partnerinizden de talep edin.

İlk öpücükler biraz tuhaf olabilir ancak bunun ilişkinizi bozacağını asla düşünmeyin. Gülüp geçin. İlk öpücüğünüzde deneyimli biri gibi davranmak zorunda değilsiniz, her şey yoluna girecektir.

Dişlerinizi iyi fırçaladığınızdan ve nefesinizin güzel koktuğundan emin olun. Dudaklarınızı nemlendirin. Bu şekilde kendinize güveniniz artacaktır.

Acele etmeyin. Yalnızca bir kez ilk öpücük deneyimi yaşayabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz anın tadını çıkarın ve yaşadığınız tecrübeden keyif almaya çalışın.

Eğer arzu ederseniz kendinizi partnerinize bırakın, bırakın öpüşmeyi o yönetsin. Eğer çok heyecanlı ve gerginseniz kendinize güvenene kadar ve rahat hissedene kadar kendinizi partnerinize bırakabilirsiniz.

Kendinize güveniniz geldiği zaman risk alıp kontrolü ele almayı deneyebilir, yeni teknikler deneyebilirsiniz. Eğer partneriniz bu durumdan hoşlanmazsa bunu da bir tecrübe olarak görün ve üzerinde durmayın.

Kaynaklar:

https://www.wikihow.com/Kiss
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.