Menu

Mutlu olmak için ne yapmalı


Hayatımızdan sıkıldığımız ve mutsuz olduğumuz zamanlar vardır. Bu zaman aralıklarında, kendimizden ve yaşamdan uzaklaşır genelde kabuğumuza çekiliriz. Hayatı sırtımızda bir yük olarak hissettiğimizde, ümitler ve sorunlar üst üste gelmeye başlar.

Dikkat ettiniz mi bilmiyoruz, ama mutsuz olduğunuzda ve sıkıntılı dönemlerde her şey üst üste gelmeye başlar. Sıkıntılar, genelde başka sıkıntıları beraberinde hayatınıza taşır. Bunu, aslında siz kendiniz yaparsınız farkında olmadan. Eski insanların söylediği pek çok söz aslında doğrudur. Örneğin, her kara geceden sonra bir aydınlık sabah gelir, bir şeyi 40 kez söylersen olur, Allaha dua et, her şey düzelir gibi. Aslında biz insanlar, içimizde bir enerji barındırmaktayız. İnsanın iç enerjisi, radyo dalgaları gibi evrene yayılmaktadır. Allah ta bir enerji kaynağıdır. Bizler enerji dalgalarımız ile ona ulaşır ve onun enerjisinden yardım alırız. Çünkü yüce Yaradan’ın enerjisi daima sevgidir. Sevginin enerjisi karşısında hiçbir kötü enerji ayakta kalamaz, yıkılır. Bu nedenle, dua etmek çok gereklidir. Dua ederek Yaradan’ın enerjisi ile bağlanmak, iyi olanı kendimize çekmek gibi müthiş bir iyilik yaparız kendimize. Dua etmek, iyi enerjinin bedeninizde yoğunlaştırılmasıdır. Kötü olan her şey, bedenimizde kötü enerji olarak yoğunlaşır ve evrendeki diğer kötü enerjileri bize doğru çeker. Bu nedenle, hayatımızda üst üste kötü olaylar yaşanmaya başlar.

Allah, her gün bize bir 24 saatlik kredi kullandırmaktadır. Akşama kadar, o 24 saati iyi ya da kötü bir şekilde kullanırsınız. Bu süre dolduğunda, kalan veya artan zaman silinerek, bir ertesi güne bir 24 saat daha size verilmektedir. Önemli olan iyi şeyler düşünmek, iyi olaylar yapmak ve hayatınızda önemli olan her şeye zaman ayırmaktır. Evren ve kainat özel olarak kurgulanmış, bizim için hazırlanmış bir katalogdur. Her gün bu kataloğun sayfalarında kendinize bir şeyler seçin ve onu isteyin. Hayatınızın daha iyi bir yön kazandığını ve daha mutlu olduğunuzu göreceksiniz.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.