Menu

Mide bulandıran bu yenirmi denilecek türden yiyecekler


yemek

En iğrenç yemekler, Listede bir Türk yemeği de var!
İnsanoğlu ilginç yaratıktır. Her türlü saçma sapan yemeği yeme potansiyeline sahip. En yenilmeyecek sandığınız şeyler bile dünyanın bazı yerlerinde yenilebiliyor.

Dünya genelinde yenen en dehşete düşürücü yemekleri sizler için araştırdık.

İşte orjinal isimleriyle dünyanın en iğrenç 6 yemeği…

karınca


6. Escamoles

Listemizi hazırlarken en normal olarak görülenden en kötüye takip eden bir yol izledik. En iğrenç yemekler listemizin altıncı sırasında ‘Escamoles’ bulunuyor.

Meksika yemeği olan bu ilginç yemeğin ana maddesi o bölgede Limopetum karıncası olarak bilinen bir karıncanın yumurtasından yapılıyor. Bu yumurtaları toplamak gerçekten hassas bir iş.

Bu karınca türü dünyanın en zehirli karınca türü olarak biliniyor. Meksika’nın meşhur yemeği taco ile birlikte yeniyor. Tadı oldukça ilginç. Yağ ve hafif fıstık tadında bir lezzete sahip…

casu

 5. Casu Marzu

İtalya’nın Sardunya adasında meşhur olan bir yemek. Peynir benzeri bir yiyecek olan ‘Casu Marzu’ Özel bir tür canlı kurtçuktan yapılıyor. Transparan kurtçukların larvaları havada uçabiliyor. Dünya üzerinde yerken göz koruması isteyen tek yemek herhalde.

Dili yakan bir tadı var. Sindirim sisteminden çoğu zaman canlı bir şekilde geçiyor. Zaman zaman kusma ve kanama gibi etkileri olabiliyor çünkü uzunca bir süre bağırsaklarda yaşayabiliyor. Sardunya’da yenmesi resmi olarak yasak ama kaçak tüketiliyor.

lutefisk

 4. Lutefisk
Norveç mutfağından bir yemek. Tipik İskandinav tarzında hazırlanmış bir yemek türü. Bölgede bolca tüketilen morina balığından yapılıyor. Yemeği yapılacak morina eti günlerce özel bir küllü su karışımında bekletiliyor. Güçlü bir kimyasal olan külle pişiriliyor.
fare şarabı

 3. Bebek fare şarabı
Tahmin edebileceğiniz gibi Uzak Doğu’ya ait. Kore’de bolca tüketilen bir içki türü. Çin’de ve Kore’de sağlık içeceği olarak biliniyor. Benzine benzeyen bir tadı var.
şarap

 3. Bebek fare şarabı
Yeni doğmuş bebek fareler annelerinin kucağından alınıyor ve şarap şişesine atılıyor. Burada mayalandırılıyor. Şarabı içerken ölü fareleri de yutabiliyorsunuz.
kelle

 2. Pacha ( kelle paça )
Türk kültürüne yakın bir yeme alışkanlığı olan Irak yemeği. Kuzu kellesi. Haşlanmış kuzu kellesi ‘Pacha’ adıyla biliniyor. Kuzu kellesinin kemikleri dışında her yeri yeniliyor.
balut

 1. Balut

Listenin ilk sırasında Filipin mutfağından bir yemek bulunuyor. ‘Balut’ olarak bilinen bu yemek bildiğiniz ördek yumurtasından yapılıyor. Fakat yumurta içinde ördek fetüsü oluştuktan sonra. Yumurta içinde ördek yarı canlı bir şekildeyken kaynatılıyor. Ördeğin kemikleri de çıtır bir tat veriyor…
Son 50 Yorum
  1. Anonim
  2. mert
  3. Anonim
  4. semih
  5. Supravit Kırkali
  6. Nazlı Sayılı
  7. Füsun Ceren Küçük
  8. aykut
  9. mustafa
  10. deepblack

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.