Menu

Maydanoz Suyu İle Zayıflama


Maydanoz suyu ile nasıl zayıflanır?

Sağlığa son derece faydalı bitkiler arasında yer alan maydanoz, vücudumuzun ihtiyacı olan C vitamini açısından da gayet varlıklı bir bitkidir. Uzmanlar tarafından her yaştan her cinsiyetten kişiye önerilen maydanozun faydaları saymakla bitmez vaziyette. Öyle ki yemeklerimizde güzel tat vermesi için, hastalandığımızda şifa olarak kullandığımız maydanozdan son günlerde bir de kilo vermek amaçlı faydalanılmakta. Maydanoz suyu ile zayıflamaya son günlerde duyulan ilgi iyice artmış durumda. Özellikle kadınlar bu eşsiz bitkinin hem sağlık için faydalarından hem de kilo verdirici özelliğinden gayet memnun bir şekilde yararlanmaktadır. Maydanozun başlıca kilo verdirici olarak kullanılması vücuttan güçlü bir toksin attırıcı özelliğe sahip olmasından kaynaklanır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘nun özellikle önerdiği maydanoz suyu iksiri, kadınların çok kısa bir sürede vücutlarından suyu ve ödemi atmalarıyla sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermelerine yardımcı olmaktadır.

Maydanoz suyu ile zayıflama tarifleri

Sosyal mecralarda birden fazla maydanoz suyu tarifi bulunmaktadır. Bunun sebebi maydanoz suyunun tek başına olan etkisinin haricinde içerisine katılan ek malzemelerle etkisinin bir kaç kat daha arttırılabileceğidir. İşte o tariflerden bir kaçı;

maydanoz-suyu-tarifleri

İlk tarifimizde 16 sap doğal köy maydanozuna, 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyuna ve yarım su bardağı klorsuz suya ihtiyacımız var. Bu saydığımız üç malzemeyi blendera koyup 1 dakika karıştırdıktan sonra malzememiz hazır demektir. Daha sonra elimizdeki bu karışımı her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım su bardağı miktarında içerek 15 gün boyunca bu kürü kullanmaya devam etmeliyiz. 15. günün sonunda vücudumuzu biraz dinlendirme amaçlı maydanoz suyunun kullanımına bir haftalık bir ara vermeliyiz. Bu bir haftalık aranın sonunda da aynı kürü aynı şartlarda yine bir 15 gün daha kullanmaya devam edebiliriz. Şunu unutmamalıyız ki, bu tarifin etkisini göstermesi için mutlaka düzenli bir şekilde kullanılması gerekir.

Bir başka tarif ise maydanoz suyunun içine limonun dışında havuç da katarak bir karışım hazırlamak üzerine. Bu tekniğin daha iyi kilo verdirdiği söylentiler arasındadır. Göz kararı bir avuç maydanozu 2 adet dışı soyulmuş havuç ve 1 adet dışı soyulmuş limonla birlikte blenderda 1 dakika boyunca sentezliyoruz. Daha sonra bardağın yarısını bu karışımla diğer yarısını da saf suyla doldurarak içiyoruz. Bu suyu her gün taze olarak sıkarsanız daha etkili bir ürün olacaktır.

Son olarak yine 1 avuç maydanozu, 2 adet havucu ve bu malzemelere ek olarak da 2 adet salatalığı blendera koyup birbirlerine karışmalarını sağlıyoruz. Çıkan karışımdan yarım bardaklık bir miktarını bardağa doldurduktan sonra üzerine su ekleyerek içiyoruz.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.