Menu

Maldiv adaları hakkında ayrıntılı bilgi


Son yıllarda özellikle evlendikten sonra balayı süreçlerini unutulmaz güzellikteki bir yerde geçirmek isteyen yeni evli çiftlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri Maldivler olmuştur. Gidilebilecek pek çok adası, deniz üzerinde bulunan bungalov evleri, eşsiz güzellikteki denizi ve eşsiz yeraltı canlılığı sayesinde Maldivler uzun zamandır kendinden sıkça seyahat planlarında söz ettirmekte ve çok sayıda turisti bünyesinde ağırlayabilmektedir.

Maldivlere gidildiğinde pek çok seçenekte otel ve butik otel vb. kalınacak ortamların bulunması, çiftlerin de kendi maddi durumlarına en uygun olan alanı seçip ona göre bir tatil planı yapabilmesine imkan sağlanmaktadır. Durum böyle olunca, Maldivler hakkında detaylı bilgiler ve yapılacaklar hakkında ufak tefek tavsiyeler şu şekilde verilebilir;

Balayına çıkacakların en gözde cennet adası Maldivler. Ayrıca deniz, güneş kum tatili yapmak isteyenler için de çok uygun. Adalardaki su üstü bungalovlar pek çoklarının hayalini süslüyor.

NEREDE?  Maldivler, resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti, Hint     Okyanusunda 1.200 adadan oluşan bir devlet. Hindistan’ın güneyinde ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 kilometre (435 mil) güneybatısında yer alıyor.

ULAŞIM NASIL?   Türkiye’den iki havayolu şirketi Maldivlere Dubai ya da Doha aktarmalı olarak uçuyor. Toplam 8 saat uçuş süresi. Turizmciler, vize istenmemesi ve diğer adalara göre ulaşımın daha uygun olması nedeniyle Maldivlerin tercih edildiğini vurguluyor.
Her bir tesis küçük bir mercan adacığı üzerinde kurulmuş vaziyette. Ana adanın adı Male. Uluslararası havalanının olduğu Male’ye deniz uçağı ya da sürat tekneleriyle tranfer yapılıyor.

NE ZAMAN GİDİLİR?  Maldiv adalarında bol yağmurlu ekvator iklimi hakim. Maldiv Adaları’na yılboyu gidilebilse de Mayıs’tan ekime kadar yağışlı olabilir.

Maldivlerde bin 200 adanın 200’ünde insan yaşıyor. Yerleşim bulunan 200 adadan 90’nında Maldivliler, 110 ada ise “otel ada” şeklinde kullanılıyor.

NE KADAR?   Maldivlerde 5-6 gecelik konaklamanın kişi başı maliyeti yaklaşık olarak 2000-2500 euro olduğu belirtiliyor. Bu fiyata uçakla ulaşımın dahil olduğu ifade ediliyor.

Maldivlere gelenlerin büyük bir çoğunluğu deniz üstündeki bungalovlarda konaklamak istiyor.Deniz üstündeki bungalovlarda kalmak, sahildeki bungalovlarda konaklamaktan daha pahalı.

Dalış tutkunlarının bir numaralı gözdesi olan Maldiv Adaları, sualtı dünyasında binlerce güzelliği barındırıyor. Maldivler Dünyadaki en önemli dalış merkezlerinin başında geliyor.

Küresel iklim değişiklikleri yüzünden yüzyıl içerisinde sular altında kalacağı öngörülen Maldiv halkına, 15 Kasım 2005 itibari ile Avusturalya’ya sığınma hakkı verildi.

 
Son 50 Yorum
 1. Maldiv Adaları
 2. Murat Korkmaz
  • He he
 3. Belkıs
 4. başak
 5. Anonim
 6. Mehmet Hayır ŞEHİT
 7. aydın
 8. Braak
 9. Mary M. King
 10. Çal Şeref
 11. nebi koç
 12. Kezban Cebeci
 13. Mustafa Dağ Gülüm Dağ
 14. Mert Mertkan
 15. Ishak Satılmış
 16. Yener Babayigit
 17. Nilgün Yılmazaslan
 18. Rabia Sancaktar
  • Anonim
 19. Hatice Ortaç
  • Anonim
 20. hakan han
 21. hepimiz TOPUZ
 22. Emine
 23. defne
 24. ali
 25. aybuke
  • aydın
 26. aybuke
 27. emine izmir
 28. gurbuz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.