Menu

Maldiv adaları resimleri yeryüzündeki yalancı cennet


Özellikle yeni evlenen çiftlerin gözde balayı mekanlarından biri olan Maldivler, dünya genelinde muhteşemliğiyle adından sıklıkla bahsettiren bir bölgedir. Mercan kayalıklarından ve mercan adalarından oluştuğu bilinen Maldivler; esasen Umman Denizi’nde yer almakta ve sıralı adalar şeklinde oluşmaktadırlar.

Denizden yükseklikleri en fazla 2.4 metre şeklinde olmaktadır. Bu adaların üst kısmı 1 metrelik kumlarla kaplı ve hafif bitki örtüleri bulunmaktadır. Yazın yağışlı olan, kışın kurak olan tropikal Muson ikliminin hakim olduğu Maldivler’de kuzey kısımda bulunan mercan adaları kasırgaların etkisinde kalmakta, güney taraftaki adalar ise yağışların etkisinde kalmaktadır. Bu adacıklarda nem oranının çok fazla olduğu, sıcaklığın ise en yüksek 27 derecelere vardığı bilinmektedir.

Bunun dışında Maldiv adalarında en sık yetiştirilen bitki Hindistan cevizidir. O bölgeye özgü olan kısa boyutlardaki bitkiler de oldukça çeşitlilik göstermektedir. Bu adaya özgü olan tatlı patates ürünü, bal kabağı ürünü ve Hint kirazı ürünü de sıklıkla burada yetiştirilerek ihraç edilecek seviyelere getirilmektedir. Bu adalardaki toplam orman, tüm alanın sadece yüzde üçüne denk düşmektedir.

Maldivler hakkında en çok merak edilen konu ise, bu alana nasıl gidilebileceğidir. En önemli nokta, Maldivler’e gidişte herhangi bir vize işlemi uygulanmamasıdır. Buraya seyahat edecek bireylerin sadece pasaportlarını hazır hale getirmeleri yeterlidir. Ancak burada da dikkat edilmesi gereken kısım, pasaportların geçerliliğinin seyahat başlangıcıyla birlikte 6 aylık bir süresinin olması durumudur. Son olarak bu bölgeye ulaşım da, hava yolları aracılığıyla direkt olarak veya aktarmalı uçuşlar şeklinde sağlanabilmektedir. 
Son 50 Yorum
 1. sınan
 2. Rıza Tan
 3. Ergun Devrimci
 4. Ergun Devrimci
 5. Diirectioner Hazza
 6. Элиза Мамедова
 7. Tuba Balcı
 8. bulut soylutaht
 9. Sevcan Iplikcioglu
 10. Bülent Uçar
  • Diirectioner Hazza
 11. Şenol Karakaya
 12. Abdullah Erden
 13. Cemre Eyican
 14. Seyfi Düzgün
 15. Ayşen Aslier
 16. ünsal
 17. Gamze
 18. Samet
 19. naime
 20. markowich
 21. backward
 22. captain
 23. gülsüm
 24. azra
 25. hamide susam

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.