Menu

Maket uçak yapımı


ucak-1

Çoğu bireyin çocukluğunda da gençliğinde de olsa farklı hobiler edindikleri ve keyif aldıkları şeylerin ürünlerini üretmek istedikleri bilinmektedir. Bu tip hobilerin en bilindiklerinden biri de maket uçak yapımıdır.

Çocuk yaştaki bireylerin ebeveynlerinden yardım alarak bu tip ürünler meydana getirdikleri, yetişkin bireylerin de boş buldukları zamanlarda bu tip yeni ürünler ortaya çıkardıkları göz önünde bulundurulursa, maket uçağı yapmanın incelikleri hobi severlere yardımcı olması adına şu şekilde sıralandırılabilir;

Öncelikle maket uçağın yapımında kullanılacak ürünler sıralanacak olursa; kağıt, pet yapıdaki bardak, 1 adet koli bandı, uçağın istenilen büyüklüğüne göre kartonlar ya da karton kuru, bitmiş kağıt peçetenin rulosu ve desen yapılması için renkli / desenli bantlar hazırlanmalıdır.

Uçağın yapımına kanatlardan başlandıktan sonra sonrasında kuyruk yapımına geçilmelidir. Bu iki kısım da halledilince sıra uçağın burnunu yapmaya gelmelidir. Bu kısımlar için de hazır tutulan pet yapıdaki bardaklar kullanılmalıdır.

Burun da halledildikten sonra karton kısmını pervane olarak keserek hazırlanan pervane maketi önceden yapılan burun kısmına takılmalıdır. Hepsi bittikten sonra uzun peçete rulosunun alt kısmına hazırlanan kuyruk kısmı monte edilmelidir.

Gövde hazırlandıktan sonra hazırlanan kanatlar bu gövdeye yapıştırılarak ardından da en uç kısma burun monte edilmelidir. En son olarak da kanatların üst kısmı yapıştırıldıktan sonra maketin yapımı tamamlanmış olacaktır.
Son 50 Yorum
  1. Ramazan Yüksel
  2. Ramazan Yuksel
  3. Egémén Günéş
  4. Ceyhun Özfiliz
  5. Ege Kangüleç

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.