Menu

Limonun bilinmeyen faydaları


limon baş

Limon doğanın en büyük mucizelerindendir.

Limon sağlığımızda, cildimizde, tırnaklarımızda hatta saçlarımızda tepeden tırnağa yararlı bir meyvedir.

İşte, limonun sayısız faydalarından bilmediklerimiz;

limon


Bol C vitamini içeren limon, bağışıklık sistemimizin onarılmasını sağlar. Tırnak sağlığımız için de çok faydalıdır. Tırnaklarımızda sararmalar varsa, limon suyu sıkın ve tırnaklarınız bu suda yaklaşık 3-4 dakika kadar tutun. Tırnaklardaki sararmaların yok olduğunu göreceksiniz.

Derinizde yaşlılık, güneş ve sivilce lekeleri varsa, limon suyunu pamuk yardımıyla bu lekelerin üstüne günde 2 kez uygulayın. Lekelerin yok olduğunu fark edeceksiniz. Yaşlılık lekeleri için yarım limon lekelerin üzerinde gezdirilebilir. Eller limon ile ovulabilir.

limon2


Güneşlenmeden önce limon suyu ile saçlarınızı ıslatırsanız saçlarınızda renk açılmaları ve doğal gölgeleriniz olur. Limon suyu saçlarınızı derin bir şekilde temizler. Jöle, sprey gibi saçlarda kullanılan malzemeleri çok iyi şekilde saçtan arıtır. Saç derinizde oluşan kepeğin azalmasını sağlar. Bunun için 1 limonu su ile karıştırın ve saçınıza uygulayın 5 dakika bekleyerek, durulayın.

limon3


Limonun içinde bulunan sitrik asit, terlediğimizde koltuk altımızda oluşan bakterilerin oluşumunu engeller. Deodorantınız yok ve ter kokuyorsanız küçük bir limon ile koltuk altlarınıza sürülen limon suyu ter kokusunu engelleyecektir.

Limon suyu, tuz ve zeytinyağı karışımı ile yapılan losyon ciddi bir vücut peelingdir. Bu karışım ile yapılan masaj, vücudunuzda ki bütün ölü deriden arınmanızı sağlayacaktır. Ayda 1-2 sefer bu karışım ile vücudunuza masaj yaptığınızda pürüzsüz ve lekesiz bir cilde kavuşursunuz, ölü deriden arınırsınız.

limon4


Karıncalar evinizi bastı ve her yerdeyseler. Bir limonu dilimleyin ve karıncaların yolunun üzerine yerleştirin. Karıncaların ortamı terk edeceğini göreceksiniz. Limon suyu ile ayrıca çeşitli lekelerden kurtulabilirsiniz. Yağ, kan gibi zor lekelere bir miktar limon sıkar ve ovuşturduktan sonra yıkarsanız lekelerin kaybolduğunu fark edersiniz.
One Response
  1. kamil

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.