Menu

Korku filmlerinin çocukları


ürpertici korku film karakterleri

Çocuklar masumiyetin ve neşenin kaynaklarıdır. Ancak pek çok korku filminde olan çocuklar bizi gerçekten çok korkutuyorlar.

Zaman zaman bunlar çocuk olmamalı diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz.

İşte, en korkunç korku film çocukları ;

ikizler


Grady Twins ;

Terk edilmiş oteller, hayaletler, kanlı ve vahşi cinayetlerle birbirinin elini tutan ve onlarla oynamazı isteyen ikiz kızlar. 1980 yapımı, Stanley Kubrick yönetmenliğinde klasik bir Stephan King romanı olan Grady Twins, 34 yıldan bu yana hala çok korkunçtur. Korku klasikleri arasında olan bu filmi seyretmediyseniz mutlaka seyredin.

brood


Brood ;

1979 yılı yapımı olan film, travma geçiren bir anne ve deneysel psikoloji üzerinde duruyor. Bu film içinde ki annenin gerçek çocuğunun peşine düşen diğer intikam peşinde olan çocuk gerçekten insanın tüylerini diken diken yapıyor.

esther


Esther ;

2009 yılı yapımı olan korku filminde, Esther adında ki küçük bir kızı evlat edinen bir aile anlatılıyor. Normalde Esther, mutlu bir çocuktur. Zamanla aslında onun 33 yaşında bir kız kılığında olan bir kadın olduğu ortaya çıkar. Şiddet ve onu hiçe sayanları öldüren bu çocuk, öfkesi ile halen aklımızdadır.

midwich çocukları


Midwich Çocukları ;

İngiliz korku klasiği olan film, Midwich isimli bir köyde geçer. Hamile kalma yaşında olan kadınlar birden iki ay, bilinçlerini kaybeder ve iki ay sonra kendilerine geldiklerinde hepsi hamiledir. Bebekler doğduğunda hepsi buz mavisi göz ve beyaz saçlara sahiptir. Birbirlerine telepatik bir bağla bağlıdırlar ve hızla büyümeye başlarlar. Film, çocukların öldürülmesi ile sona erer. Parlayan gözleri ile, size bakan bu çocuklar gerçekten çok ürperticidir.

mısır çocuk


Isaac Chroner, Mısır Çocuk ;

Stephen King romanı olan film, düşünceli gözlerle, soluk ciltli, tiz bir sesle konuşan ve öldüren bir çocuğu anlatır. Küçük bir kasaba olan Gatlin’de şeytanın çocuğu olan Isaac gerçekten görülmeye değer bir korku filmi karakteridir.

the ring


Samara Morgan, The Ring ;

The Ring, bir video kaseti izlemek ile başlar. Bu videoyu izleyen herkes, 7 gün içinde ölmektedir. Filmin başkarakteri olan Samara, sizin zihninizde farklı görüntüler oluşturmaktadır. Sıska, siyah saçlı ve ölü gözlü çocuk gerçekten çok ürkütücüdür. Film, aslında popüler bir Japon hikayesidir.

exorcist


Regan MacNeil, Exorcist ;

Muhtemelen dünyanın en korkunç çocuk karakteri, Regan yani Linda Blair Exorcist filminde karşımıza çıkmıştır. İçine şeytan giren bu çocuk, kusmaları, yüz yapısı ve başını tam tur döndürmesi ile hepimizi şok etti. Regan karakteri koku film kuşağında ki en korkunç çocuk karakterdir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.