Menu

Kıvanç Tatlıtuğ kimdir hayatı


kıvanç tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ kimdir?

27 Ekim 1983 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Kıvanç Tatlıtuğ, eski manken ve oyuncudur. Annesi Edirneli babası ise Yugoslavya göçmenidir. Tatlıtuğ, 2002 yılında Best Model of  Turkey, sonrasında da Best Model of the World seçilmiştir.

Kıvanç Tatlıtuğ’un hayatı

Bir dönem basketbol da oynayan Kıvanç Tatlıtuğ, Adana’da Fiskobirlik, Güney Sanayi, Çukurova, Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Spor Kulübünde basketbol oynamıştır.Basketbola Ülkerspor’la yaptığı iki yıllık bir anlaşmayla devam eden Tatlıtuğ, sonrasında bir yıl Beşiktaş, bir yıl da Fenerbahçe’de basketbol hayatına devam etmiştir. Fenerbahçe’den sonra yine Beşiktaş’a dönen Kıvanç Tatlıtuğ, antrenman sırasında sakatlanarak basketbol yaşantısına nokta koymak zorunda kalmıştır.

Basketbolun ardından modellik yapması konusunda annesinin önemli bir katkısı bulunmaktadır. Annesinin desteğiyle mankenlik ilanına müracaat eden Kıvanç Tatlıtuğ, profesyonel anlamda mankenliğe ilk adımını atmış olur. İki yıl kadar mankenlik yapan Tatlıtuğ, 2002 yılında Best Model of Turkey hemen sonrasında da Best Model of the World unvanını kazandı, ardından da Fransız bir mankenlik ajansı olan Success’in davetini kabul ederek Paris’e yerleşti. Burada 1,5 yıl kadar mankenlik yapan Tatlıtuğ, kendisine yapılan birçok dizi teklifi nedeniyle Türkiye’ye döndü ve Okan Bayülgen ile Laçin Ceylan’dan oyunculuk eğitimi aldı.

2005 yılında Gümüş adlı televizyon dizisinde başrol alarak ilk oyunculuk deneyimine adım attı. Türkiye’de büyük beğeni kazanan dizi Arap ülkelerine de pazarlandı ve büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Gümüş dizisinin ardından Menekşe ile Halil adlı dizide Halil karakterine hayat verdi. Arada çekilen Amerikalılar Karadeniz’de 2 adlı komedi filminde de rol aldı. Geniş kitlelerce tanınmasını sağlayan çalışması ise Aşk-ı Memnu’da canlandırdığı Behlül karakteri olmuştur. Bu dizideki rolüyle Altın Kelebek ödüllerinde “en iyi erkek oyuncu” ödülünü aldı. Ezel adlı dizde sekiz karakterine hayat veren Kıvanç Tatlıtuğ, şu anda “Kuzey Güney” adlı dizide “Kuzey” karakterini canlandırmaktadır.
Son 50 Yorum
  1. Anonim
  2. Anonim
  3. aybike
    • Anonim
    • Anonim
  4. Anonim

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.