Menu

Kış aylarında evde yapılacak aktiviteler


Kış aylarında kar, soğuk nedeni ile evlere kapanırız. Bazılarımızın canı çok sıkılır.

Bu nedenle evde yapılacak aktivitelerden bahsedelim istedik;


Yemek yapmak ; internet sitelerinde ve televizyonlarda olan pek çok yemek sitesinden tarif alabilir ve evde aile ile birlikte yemek  ayrıca pasta, kurabiye ya da kek yapabilirsiniz. Hem ailece eğleneceksiniz hem de hep birlikte yaptıklarınızı yiyebilirsiniz. Mutfakta bir şeyler yapmak sizi dinlendirirken bir yandan zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.


Film seyredin; Soğuk havalarda en iyi zaman geçirme yöntemi film seyretmektir. Kendinize DVD kiralayabilir veya internet üzerinden seçebilirsiniz. Eski Türk filmleri, eski filmler veya macera hatta korku, gerilim filmi bile seyredebilirsiniz. Ama aile ile birlikteyseniz size önerimiz romantik komediler veya 3D animasyonlar olabilir.


Oyun oynayın ; evinizde monopoly, scrable, tavla veya okey oynayabilirsiniz. Üst kat komşunuz ile tanışmadıysanız tanışma vakti veya arkadaşları aramanın en güzel zamanı.


Müzik dinleyin ; Eski şarkılar ile nostalji yaratabilirsiniz. Klasik müzik ile dinlenin, caz ile heyecanlanın bir de bakmışsınız vakit hayaller ile çoktan birleşmiş ve geçmiş. Müzik ruhun da gıdasıdır.


Dekorasyonunuzu değiştirin;  Odaların yerini değiştirebilirsiniz. Salona tablolar asılabilir, perdeler yer değiştirilir. Böylece hem siz yenileneceksiniz hem de eviniz. Vakit geçirmenin en güzel yollarından biri olan dekorasyon dünyasına adım atın. Üstelik, internet sitelerinden destek alabilirsiniz.


Kitap okuyun ; Dışarda kar ya da yağmur var. Camın kenarındaki koltuğa oturun ve kahvenizi ya da çayınızı alın kendinizi kitapların büyülü dünyasına bırakın.

 

 

 
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.