Menu

Kımızı rengin erkekler üzerindeki etkisi


kırmızı baş

Erkeklerin doğal olan kadınları daha çok beğendiklerini her yerde okuruz.  Bu nedenle pek çok kadın sevgilisi ile buluşurken kırmızı ruj sürmez onun yerine pastel tonları tercih eder.

Fakat son yıllarda yapılan araştırmalarda, erkeklerin kırmızı ruju çok çekici buldukları ortaya çıktı. Özetle, erkekler kırmızı rengi seviyorlar.

kırmızı1


İngiltere’de yapılan bir araştırmada, kırmızı ruj süren kadınlar, pembe, kahverengi ruj süren kadınlara göre %35 oranında çok daha fazla bahşiş alıyorlar. Buradan yola çıkarak, erkeklerin kadınlarda kırmızı rengi sevdiğini söyleyebiliriz. Kırmızı, heyecan ve enerji veren bir renktir. Kırmızı boyanmış bir odada uyumanız zordur çünkü yansıttığı enerji ile sizi harekete geçirir.

kırmızı2


Uzun süreler, renkler üzerinde yapılan araştırmalar kırmızı rengi çekiciliğin ve enerjinin artması için en ideal ton olduğu ortaya çıkmıştır. Kırmızı gibi canlı renkler ile yapılan makyaj pek çok erkek tarafından basit veya bayağı olarak nitelendirilse de erkekler, kırmızı renk ile etkileniyor ve kadını çekici buluyorlar.

kırmızı3


Araştırmacılar, erkeklerin kırmızı rujlu kadınlara yaklaşık 8 sn., pembe rujlulara 6 sn., ruj sürmemiş kadınlara ise yalnızca 2 sn. baktıklarını gösteriyor. Yaklaşık 100 kişi ile yapılan ankette erkeklere ruj süren kadınların fotoğrafları gösterilmiştir. Buradan çıkardığımız sonuç kadınların yanında ki erkeği daha fazla etkilemesi için kırmızı gibi renklerden vazgeçmemesi gerekmektedir.

kırmızı4


Bilinçaltımızda ki renkler ile olan ilişkimiz doğduğumuz tarihe kadar gitmektedir. Renkler sayesinde dünyayı algılarız. Hatta beynimizde renklerin yarattığı etkiler elektrik sinyalleri ile belirlenmiştir. Buna göre, yeşil ve mavi renkler bizi huzurlu yapmaktadır. Bunun nedeni doğanın ve gökyüzünün renkleri olmasıdır. Aşkın rengi ise daima kırmızıdır. Çünkü, kırmızı beynimizde tutku ve cinselliği harekete geçiren renktir.
One Response
  1. orcun durmaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.