Menu

Kerem Bursin Kimdir ?


kerem bursin kimdir ?

Kerem Bürsin, 4 Haziran 1987 İstanbul doğumludur. Asıl soyadı ”Bürsin” ‘dir, fakat ABD’de ”ü” harfi kullanılamadığı için kayıtlara bir çok yerde ”Kerem Bursin” olarak geçmektedir. İki çocuklu bir ailenin oğlu olan Kerem, küçük yaşlarından itibaren babasının işleri dolayısıyla İskoçya, Endonezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Malezya, ABD gibi bir çok ülkede yaşamıştır. Son olarak 1999’da ABD’ye yerleşmiştir.

15 yaşındayken lise öğrenimini tamamlamak için bu sefer Teksas’a yerleşen Kerem, orada arkadaşlarıyla birlikte bir rock grubu kurmuş ve bir çok konser vermiştir. Bu dönemlerinde Kerem, ABD’de liseler arası tiyatro yarışmasında en iyi erkek oyuncu seçilmiştir. Liseyi bitirdikten sonra Kerem Bürsin, Teksas’tan taşınıp Boston’a yerleşmiş ve üniversite eğitimini Emerson College’ta tamamlamaya karar vermiştir. Eğitimini oyunculuk üzerine aldıktan sonra Kerem, üniversitenin pazarlama iletişimi bölümünden mezun olmuştur.

O yıllarda Hollywood-Türk yapımlarında rol almaya başlayan Kerem Bürsin, oyunculuğunu hem İngilizce hem de Türkçe olarak gerçekleştirmekteydi. Herhangi bir oyunculuk seçmelerine katıldığında Türk olduğunu belirttiğinde heyecanlanan jüri, onun Türkiye’de hiç bir dizide ya da filmde rol almadığını duyunca Kerem’i sıradan bir oyuncu kalıbına sokuyorlardı.

Oyunculuk hayatı için çok büyük deneyim olan Carolyn Pickman ve Eric Morris’ten 2 yıl oyunculuk eğitimi aldıktan sonra, İstanbul’a kuzeninin düğünü için dönen Kerem Bürsin’in o günkü düğün organizasyonunda Gaye Akyol ile tanışması, Kerem’e Türkiye’deki oyunculuk kariyeri için büyük bir adım oldu. Ve 2013 yılında Kanal D’nin ses getiren dizisi ”Güneşi Gördüm” ‘de Kerem, ünlü oyuncu Emre Kınay’la birlikte rol alma şansı yakaladı.

2014 yılında Çağan Irmak’ın yönetmenliğini yaptığı ”Unutursam Fısılda” filminde de Kerem Bürsin; Hümeyra, Mehmet Günsur, Farah Zeynep Abdullah gibi ünlü isimlerle birlikte rol aldı. Rol aldığı ”Şeref Meselesi” dizisiyle de yakışıklılığı ve başarılı oyunculuğuyla hayran kitlesini zirveye ulaştırdı.

Bunların yanı sıra Kerem Bürsin sosyal mesajlaşma sitesi ”Line” ‘ın bir dönem reklam yüzü olmuş, 2015 yılında ise Mavi Jeans reklamlarında yer almış ve birlikte rol aldığı Serenay Sarıkaya ile reklamda söyledikleri Maroon5 – This Love şarkısıyla magazin dünyasında oldukça konuşulmuştu.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.