Menu

Kendi icadı ile ölen 5 bilim adamı


icad baş

Yaptıkları icatlar ile dünyaya çok faydalı olan ünlü bilim adamlarından bazıları kendi icatları nedeniyle hayatını kaybetmiştir.

İşte, kendi icadı ile ölen 5 bilim adamı ;

curie


Madame Curie ; Radyoaktivite konusunda eşi ile yaptığı çalışmalar sayesinde artık çok şey biliyoruz. Tabi yapılan keşif ve çalışmalarda bol miktarda radyoaktif maddeye maruz kalmış ve Nobel ödüllü bu kadın radyoaktiviteye bağlı kansızlıktan hayatını kaybetmiştir.

alexander bagda


Alexander Bogdanov ; Dünyada ilk kan transferini yapan ve bu konuda ilk bilim kurumunu kuran kişidir. Kan transferi ile gençleşeceğine inanan kaşif, kendine verdiği kanda olan tüberküloz mikrobu nedeniyle kurtulamamıştır.

franz reichelt


Franz Reichelt ; Avusturyalı bir terzi olan Reichelt, kanatları olan bir kıyafet dikmiş ve Eyfel kulesinden atlamış ve yere çakılarak hayatını kaybetmiştir.

thomas midgley


Thomas Midgley Jr.; Amerikalı ünlü mühendis ve kimyagerdir. Bulduğu kurşunlu benzin sayesinde insanlığı çok ileri götürmüştür.Fakat, kurşun zehirlenmesinden hayatını kaybetmiştir.

william bullock


William Bullock ; Döner silindirli matbaa makinesini icat ederek, matbaada devrim yaratmıştır. Bu sayede daha hızlı ve daha kaliteli baskı yapılmaya başlanmıştır. kendi icat ettiği makineyi tamir etmeye çalışırken, ayağına düşürmüş ve buna bağlı kangrenden hayatını kaybetmiştir.
One Response
  1. pehhhh :D

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.