Menu

Katil böcek türleri


böcek

Dünyada olan bazı böcek türleri tamamen öldürmeye programlanmış birer katildirler.

Vücutlarında bulunan zehirleri kullanan, felç eden veya bir anda ikiye ayıran bu canlılardan en tehlikeli olanları sizin için derledik.

Bu canlılar, insanlar için de tehlikelidir.

tekerlek böceği


Tekerlek böceği ; yaklaşık 4-5 cm’lik olan bu böcek eğer bir insanı ısırırsa, çok acı verir ve yara yaklaşık 6 ay kadar iyileşmez. iyileştiğinde de yara izi kalır. Bu böcek türü kesesinde bir zehir taşır. Genelde solucan ve tırtıllar ile beslenir. Gövdesinde olan zehri avına verir ve av felç olur bir süre sonra da iç organları erir. Kuzey Amerika’da yaşayan bir böcek türüdür.

afrika böceği


Afrika böceği ; Dünyada zehirli kobra yılanlarından 10 kat daha zehirli olan tek canlıdır. Bu zehir sayesinde kendinden kat ve kat büyük hayvanları öldürebilir. Bu listeye insanlarda girmektedir. Pek çok zehirlenme vakası bu böcek nedenlidir. Bu böcek türü Afrika’da yaşamaktadır.

arı böceği


Arı boğan böceği ; Bu küçük ve arı yemeyi çok seven böcek türü, avını bacaklarında ki tüyler ile kolayca tutar. Zehirli kimyasallar ile onları felç eder. Genelde arı kovanları yanında çoğalırlar ve arıları teker teker yerler.

dikenli böcek

Dikenli böcek ; Koyu kahve veya kızıl renkleri olanları vardır. Ön bacaklar ve bedeni dikenlidir, yiyecek bulamazsa kendi türünü ve yavruları bile yerler. İnsanları soktuğunda şişme, kızarma, yanma ve kaşıntılar oluşur. Isırığı çok acı vericidir sizi direk hastanelik yapar.

korsan böcek


Korsan böceği ; Dünyanın en kemirgen böceğidir. İnsan ve hayvanları kemirir ve kanlarını içer. İşin en tehlikeli yanı kemirmek için gözleri ve dudakları tercih eder.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.