Menu

Katarakt ameliyatı nasıl yapılır (Video)


katarakt-ameliyati

Her organın yaşamsal süreçte fonksiyon bozuklukları meydana gelebilmekte, özellikle yaşlandıkça organların “eskimesi” suretiyle dört dörtlük eksiksiz çalışması daha da zorlaşmaktadır.

Göz gibi çok hassas olan organlarımızda yıllar içerisinde bazen genetik olarak, bazen bu süreç zarfında gözlere iyi bakılmadığından ve görüş kabiliyetini azaltacak materyallerle uzun süreler uğraşıldığından en çok bozukluk görülen organlardan biri göz olarak kabul edilmektedir.

Gözlerde en sık ortaya çıkan sorun katarakt sorunudur. Katarakt denilen rahatsızlık, gözün merceğinde meydana gelen bozulmalardır. Yakın geçmişten günümüze teknoloji ilerledikçe “katarakt ameliyatları” revaçta olmuş, bu ameliyatların sonrasında gözün görme kabiliyeti büyük oranda düzeltilebilmiştir.

Katarakt ameliyatlarında göze çok minimal bir delik açılıp, gözün etrafındaki bozuk duruma gelmiş mercek parçalanarak gözün dışına çekilir. Boşalan kısma da yeni suni mercek doktorlar tarafından çok dikkatli bir şekilde yerleştirilerek hastanın görme yetisi oldukça iyileştirilmektedir.

Bahsettiğimiz süreçlerin nasıl olduğu ve katarakt ameliyatının daha detaylı anlatımı ise videoda şu şekilde anlatılmıştır;

 
Son 50 Yorum
  1. Feridun Erman
  2. Zincir Mehmet
  3. Fethi Ulvi Alparslan
  4. Mehmet Telim
  5. Evrensel Erdoğan
  6. yakup
  7. Rıza Tan
  8. Fikri Altay
  9. Orhan Saraç

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.